Üye Kayıt Üye Giriş

Windows 8 pencerelerinizi saydamlaştırın


Windows 8 pencerelerinizi saydamlaştırın

Windows 7 ve Vista‘da arayüzü şık bir hale getiren “Aero Glass“, Windows 8′den kaldırılmıştı. Microsoft’un geri dönmeyeceğini söylediği arayüzü geri döndürecek üçüncü parti araçlar üzerinde bir süredir çalışılıyor.

Aero Glass for Win8 adındaki yeni bir program da bunlardan bir tanesi. Şimdilik sadece Windows 8′in 64-bit sürümünde çalışan program, yeni işletim sistemine Aero Glass’ın saydam görünümünü geri getiriyor. Programın MSFN mesaj panosunda “Bigmuscle” olarak tanınan geliştiricisi, onu şöyle açıklıyor:

“C++’da geliştirdiğim bir DLL kitaplığını, dwm.exe işleminin içine enjekte ediyorum (sistem dosyalarını değiştirmenize gerek yok). Ardından, pencere kenarlarını çizmek üzere kullanılan fonksiyonlar, benim kendi uygulamamı kullanmaya başlıyorlar. Bu sayede DWM pencere kenarlarını çizmek istediğinde kod, benim kitaplığıma yönlendiriliyor, böylece vertex tampon belleğinin ve diğer şeylerin parametrelerini değiştirebiliyorum. Ardından onları orijinal çizim işlemine geri yönlendiriyorum. Ve nihayet saydam pencere ortaya çıkıyor!”

Şu an sadece 64-bit Windows 8′i destekleyen Aero Glass for Win8′i buradan indirebilir ve deneyebilirsiniz.

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x