Üye Kayıt Üye Giriş

Chrome ile Windows 8 için Başlat Menüsü


Chrome ile Windows 8 için Başlat MenüsüWindows 8, bilindiği gibi başlat menüsünü ortadan kaldırdı. Tam ekran çalışan arayüz Windows 8′i farklı kılan ilk nokta. Tabiki bu ekranında kendine göre artıları mevcut fakat masaüstünde bir menüye ihtiyaç duyanlar için bir parça sıkıntı var. Bu durumda kullanabileceğiniz başlat menüsü çözüm programları elbette var. Bunlardan bir tanesi de Chrome App Launcher.
Chrome’un uzantısı olarak çalışan uygulama, Windows’un görev çubuğuna yerleşiyor ve tıkladığınızda açılan bir başlat menüsü gibi çalışıyor. Açılan menüde ise Gmail, Docs gibi çeşitliGoogle hizmetleri görüntüleniyor.
Sadece Windows’ta çalışan Chrome App Launcher, Chrome 26′dan önceki sürümlerde sadeceCanary ve Dev geliştirme yapılarına entegre edilmiş bulunuyor. Chrome 26′da ise seçeneği doğrudan etkinleştirmeniz mümkün. Chrome 26′ya sahip değilseniz, menüyü denemek için bu iki geliştirme sürümünden bir tanesini tercih etmeniz gerekli. Tüm Web Store uygulamalarının bu menüyü kullanmadığını da belirtelim.
Menüyü etkin hale getirmek için adres satırına about:flags yazmanız ve ardından “Show Chrome app launcher” seçeneğini etkinleştirmeniz yeterli. Chrome’u kapatıp açtığınızda görev çubuğunuzdaki yeni menü simgesini göreceksiniz.

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x