Üye Kayıt Üye Giriş

Adobe Flash Player Virüsünü Chrome Üzerinde Temizleme


Adobe Flash Player Virüsünü Chrome Üzerinde Temizleme


Facebook üzerinde Adobe Flash Player ile yönlendirilerek gelen bir virüs dolaşmakta. Facebook listenizdeki arkadaşlarınızdan birinin paylaştığı salyt gösterisi isimli videoya tıklandığında virüs sisteminize bulaşabiliyor. Video açılması için Adobe Flash Player güncellemesi isteyip sizi oldukça bir sayfaya yönlendiriyor ve sisteminize erişim izni alarak zararlı yazılımı yüklüyor. Virüs Google Chrome dahil bilgisayarın bir çok yerine yapışıyor. Eğer sizlerde bu sıkıntıyı yaşıyorsanız aşağıda anlatılan çözümü uygulayın.

İlk olarak Revo Uninstaller isimli programı indirip bilgisayarınıza kurun.

Sonra program ile Adobe Flash Player 1,90 isimli uygulamayı kaldırın.
Google Chrome açık olmasın, kapatın.
Sonra C:\Documents and Settings\KULLANICI ADINIZ\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions adrsine gidin.
Orda yüklediğiniz tüm eklentiler vardır. Bu dosyalardan biri o virüslü eklentidir. O dosyaların tamamını silin, bu tüm eklentilerinizin kaybolmasına sebep olur fakat onları sonradan yükleyebilirsiniz.
Son adım olarak Başlat>çalıştır’a tıklayın.
Regedit yazın ve çalıştırın.
Açılan kayıt defterinde HKEY_LOCAL_MACHİNE-SOFTWARE > Policies > Google > Chrome > Extenstions isimli adrese gidin ve buradaki “jkakdbeksdnfdfıbvaslcdlseşadm” gibi karmaşık isimli satırı silin.
Chrome’u tekrar başlattığınızda virüs tamamen kalkmış olacaktır.

Bu yol kayıt defteri onarımları içerdiği için tehlikeli bir yoldur ve yapılan ilk hatada bilgisayarınızı formatlayabilir o yüzden tüm sorumluluk size aittir.

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x