Üye Kayıt Üye Giriş

Windows 8 Açılış Ekranını Kaldırmak


Windows 8 Açılış Ekranını Kaldırmak


Windwos 8, belki de Microsoft’un kullanım yapısı bakımından şimdiye kadar çıkardığı en farklı yapıdaki işletim sitemi programı gibi görünüyor. Bu tespitte ebette beraberinde sunduğu yeniliklerin büyük etkisi var. Bunlardan en önemlisi ve göze çarpanı ise “Modern (Metro) Arayüz”. Bu arayüz ile sadece başlat menüsü ortadan kaldırılmış olmuyor aynı zamanda kilit ekranı gibi yenilikler de karşımıza geliyor. Bu kilit ekranı yeterince hoş görünmesine rağmen, kilit açma süreci nedeni ile işlerimizi bir miktar yavaşlatabiliyor. İşte bu ekranda kurtulma yolu:


windows-8-acilis-ekranini-kaldirmak-11. “Çalıştır” programımızı açıp kutucuğa gpedit.msc yazarak işleme başlayın.

2. Program çalıştıktan sonra karşımıza “Yerel Grup İlkesi Düzenleyicisi” gelir. Bu pencerede Bilgisayar ve Yapılandırması menüsü altında:

Yönetim Şablonları à Denetim Masası à Kişiselleştirme ve oradan da sağ taraftaki “Kilit Ekranının Görüntüleme” üzerine tıklıyoruz.


windows-8-acilis-ekranini-kaldirmak-2


3. Burada çift tık yaptıktan sonra karşımıza kilit ekranının görmek isteyip istemediğimizi soran bir pencere geliyor. Ben istemediğinizi farz ederek Etkin’i işaretledim.


windows-8-acilis-ekranini-kaldirmak-4İşlem bu kadar. Artık bilgisayarı ilk açtığınızda, kilit ekranına girdiğinde sadece aşağıdaki gibi bir ekran ile karşılaşacaksınız.


windows-8-acilis-ekranini-kaldirmak-5
 

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x