Üye Kayıt Üye Giriş

Uygulamaları Tek Tık ile Hızlı Başlatma


Uygulamaları Tek Tık ile Hızlı Başlatma


Uygulamaları Tek Tık ile Hızlı Başlatma
“All apps” genel görünüm uygulaması, belirli bir uygulamayı görüntülemek için en ideal yol. Ancak ilk olarak buraya nasıl ulaşacağınızı bilmelisiniz. Ekranınızın sağ kenarındaki Charms Bar‘a ve ardından buradaki arama alanına ulaşarak belirli bir bağlantıyı kullanabilirsiniz. Bunu Masaüstü görünümde oluşturabilirsiniz.

İlk olarak Masaüstü görünümüne geçin. Buradan sağ fare tuşuyla boş bir noktaya tıklayın ve bağlam menüsünden “Yeni / Kısayol”u seçin. Hedef olarak özel Shell kodu olan “%windir%\explorer.exe shell:::{2559a1f8-21d7-11d4-bdaf-00c04f60b9f0}” ifadesini girdi alanına yazın. “İleri”ye tıklayın, “Tüm uygulamalar”ı kısayola isim olarak verin. Daha sonra “Son”a tıklayın. Böylelikle yeni bağlantınız hemen çalışmaya başlayacak. Diğer taraftan yeni bir simge de atayabilirsiniz.

Bunun için üzerine sağ fare tuşuyla tıklayın ve bağlam menüsünden “Özellikler”i seçin. “Simge değiştir”e tıkladıktan sonra sizin için uygun olanını seçin. Son olarak bağlantıya tekrar sağ fare tuşuyla tıklayın. Bağlam menüsünden “Başlangıç ekranına sabitle”yi kullanarak, simgeyi uygulamalar açılış ekranında konumlandırın. Böylelikle her zaman için genel görünüme hakim olabilecek ve buradan uygulamaların genel görünümüne hızlıca ulaşabileceksiniz. Ayrıca bağlam menüsünden “Görev çubuğuna sabitle”yi kullanarak masaüstü görünümünden de bağlantıya hızla ulaşabileceksiniz.

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x