Üye Kayıt Üye Giriş

SkyDrive Tüm İşletim Sistemlerinde Kullanmak İsteyenlere


SkyDrive Tüm İşletim Sistemlerinde Kullanmak İsteyenlere


Windows 8 SkyDrive uygulaması yüklü olarak geliyor; fakat bu masaüstü görünümünde pek faydalı değil. Eski Windows Explorer görünümünde ise aramak nafile. Yani aslında Windows 8′de de SkyDrive Desktop uygulamasına ihtiyaç duyuyorsunuz.

Bu size Windows Explorer’la entegre çalışma için lazım.
Bu adresten  programı indirin. Kurulumu, sihirbazın önerdiği klasöre yapmanızı tavsiye ederiz. Kurulumdan sonra sistem otomatik olarak dosyalarınızı senkronize edecektir.

Kullanımı daha da kolaylaştırmak için, ufak bir ipucu daha var. Windows Explorer’da arama çubuğuna »shell:sendto« yazın ve Enter’a basın. Sonra [Windows tuşu]+[E] kombinasyonuyla yeni bir sayfa açın ve SkyDrive kısayolundan “Drag&Drop” yöntemiyle yeni penceredeki dosyaları, ilk açtığınız pencereye bırakın. Orada da kısayol oluştuğunda artık dosyalarınızı kolayca SkyDrive’a yükleyebileceksiniz demektir.

Artık SkyDrive’a dosya atmak için bir dosyaya sağ tıklayıp »Gönder ” SkyDrive«a basmanız yeterli. Tüm yüklü cihazlarda dosyanız otomatik olarak güncellenecek ve gerektiğinde senkronize edilecek.

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x