Üye Kayıt Üye Giriş

Masaüstünü Verimli Hale Getirme Programları


Masaüstünü Verimli Hale Getirme Programları


Windows ile çalışırken daha açtığımızda karşımıza gelen masaüstü en fazla gördüğümüz yer aslında. Çalışmalarınız boyunca devamlı karşınızda olan bu ekranı daha düzenli ve verimli hale getirmek isterseniz aşağıdaki seçenekler işinize yarayacaktır.


1. Dock ile hızlanın

Windows’un görev çubuğu uygulamalarınıza hızla ulaşmak için harika bir araç, ancak daha estetik ve işlevsel olan dock’ları tercih ediyorsanız 10 dolarlık ObjectDock veya ücretsiz (ama eski) RocketDock‘u deneyebilirsiniz.

2. Simgelerinizi değiştirin

Uygulamalarınızın bazılarının simgesi fazlasıyla çirkin görünüyor. Veya daha tutarlı bir görünüm için tüm simgeleri birden değiştirmek istiyorsunuz. O halde IconPackager‘i denemenizi tavsiye ediyoruz.

3. Dağınık masaüstünüzü düzenleyin

Masaüstünüz simgelerle dolup taşıyorsa yapacağınız kişiselleştirmeler çok işe yaramayabilir. Fences gibi uygulamalar, sadece görünümü iyileştirmekle kalmıyor, simgelerinizi kategoriye, projeye veya istediğiniz herhangi bir kritere göre organize edebiliyor.

4. Windows’u kaplayın

Windows’un gri, düğmeleri hep aynı görünen pencere tasarımından sıkıldıysanız,  WindowsBlindsile onları renklendirebilirsiniz.

5. Masaüstünüze görsel efektler ekleyin

Ücretsiz bir uygulama olan  Dexpot, pencerelerinizi küçültüp büyüttüğünüzde görünen animasyonları geliştiriyor. Daha fazlası için çok sayıda animasyon ve kişiselleştirme seçeneği sunan 10 dolarlık WindowsFX‘i kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

6. Özel bir HUD oluşturun

Sayısız skin ve temayla gelen Rainmeter, masaüstünüze RSS bilgileri, sistem durumu gibi faydalı bilgiler ekleyebiliyor.

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x