Üye Kayıt Üye Giriş

Windows 7 İçin Tamamlayıcı Yazılımlar


Windows 7 İçin Tamamlayıcı YazılımlarWindows 7 belki Windows 8 ve Wİndows 8.1 çıkana kadar en hızlı açılan işletim sistemi özelliğine sahipti. Hala popüler olmasına rağmen Windows 7 işletim sisteminizi bazı programlar ile daha işlevsel hale getirebilirsiniz.

İşte o programlar ve ipuçları :
CCleaner

Siz eğlenirken arkanızda bıraktığınız çöpleri temizleyen bir program istemez misiniz? CCleaner işte tam bunu yapıyor. CCleaner ile bilgisayarınız daha hızlı çalışıyor, çünkü bu zeki araç bilgisayarınızdaki seçili alanlardaki gereksiz ve kullanılmaz halde olan dosyaları siliyor. Ne aralıkla ve ne durumlarda temizliğin gerçekleştirileceği ise size kalmış. Tamamen otomatik hale de getirilebiliyor.
Tweak Me

Güçlü bir yazılım olan Tweak Me, sistemin derinliklerindeki gizli Windows ayarlarını alıyor ve kullanması kolay bir kullanıcı arayüzünde bunları sunuyor. Mesela UAC ayarını kolaylıkla değiştirmek buna dahil. Sağ tık menüsünden kullanımı da oldukça pratik.
Windows 7 Gadgets

Birçok farklı araca sahip olan Windows 7 Gadgets, laptop’lar için pil göstergesi, bilgisayarı otomatik kapama, masaüstünde tweet’leri görebilme gibi kullanışlı işlevler sunuyor. Aslında bu araçlar Windows Vista için geliştirilmiş, ama Windows 7′de de sorunsuz çalışıyorlar.

Windows 7 ilk çıktığında en hızlı Windows oydu; özellikle de açılışta ve programları açarken. Windows 8.1 belki daha hızlı açılıyor, ancak çoğu durumda Windows 7′yi de tamamen kapatmayıp, uyku modunu kullanmak veya askıya almak yetiyor.

Ayrıca başlat menümüz de yerinde. Burayı kullanmanın çok zaman aldığını düşünüyorsanız, başlat çubuğuna istediğiniz bir programı sabitleyip, daha sonra tek tık ile hızlıca açabilirsiniz. Veya başlat menüsündeki arama çubuğundan, aradığınız programın birkaç harfini girerek, mesela sadece “fi” yazarak Firefox’u bulmak mümkün.
God Mode

Oyun hilesi ismi gibi dursa da, Windows 7′nin God Mode diye bir özelliği gerçekten var. Masaüstüne veya istediğiniz herhangi bir yere, yeni bir klasör oluşturup isminiGodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}yaptığınızda, içinde Windows 7′deki tüm değiştirilebilir ayarları gösteren 270 öğe göreceksiniz.
Antivirüs

Windows 8.1, güvenlik bakımından Windows 7′den dahai iyi bir işletim sistemi. Bu açığı telafi etmek için seçtiğimiz ücretsiz programları kullanabilirsiniz.

Avast Free Antivirus, bulabileceğiniz en iyi ücretsiz antivirüs yazılımlarından biri. Dosyalara erişimi ve tüm e-mail trafiğini gözetim altında tutan program, aynı zamanda oldukça kolay bir kullanıma sahip. Sağ tıklayarak istediğiniz klasör veya alanı virüse karşı tarayabilmek de oldukça pratik. Avast’ın güncellemeleri, belirli zaman aralıkları yerine yayınlandığı anda yüklendiği için programınız hiçbir zaman geride kalmıyor.
Şifreleme ve yedekleme
TrueCrypt

En yüksek seviye veri güvenliği arayanlar, şifrelemeyi es geçmemeliler. Açık kaynak kodlu bir yazılım olan TrueCrypt ile şifreli klasörler oluşturup, yabancıların görmesini istemediğiniz değerli dosyalarınızı burada depolayabilirsiniz. Tabii eğer isterseniz tüm sabit diskinizi de şifrelemeniz mümkün.
Yedekleme

Veri güvenliğinizi garantiye almak istiyorsanız, verilerinizi mutlaka yedeklemelisiniz. Sabit diskinizin bozulması durumunda tüm verilerinizi kaybedebilirsiniz. Windows 7′nin kendi içinde kullanışlı bazı yedekleme araçları olsa da, yedekleme amacıyla diskin imajını çıkaran bir program düşünebilirsiniz. Mesela Paragon Backup & Recoverygibi.
 

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x