Üye Kayıt Üye Giriş

Gelişmiş Web Araçları Chrome Eklentisi : Pendule


Gelişmiş Web Araçları Chrome Eklentisi : Pendule


Web siteleri programlarken, ihtiyaç duyduğumuz araçların tek bir eklenti ile aynı yerde tururlmasını görmek çok daha hoş olmamıydı. Firebug’dan ziyade daha basitleştirilmiş uygulamalar ile kullanım rahatlığı söz konusu oluyor. Özellikle bu yazıda Pendule hakkında okuyacaklarınızdan sonra sizlerde Chrome tarayıcınıza artık Pendule‘yi aktif edecek ve proje geliştirirken Pendule araçlarından faydalanacaksınız.

Pendule, gelişmiş web tarayıcısı Chrome için geliştirilen bir eklenti aslında. Web geliştiricilerinin kullanabileceği ve ihtiyaca yönelik bir çok uygulamayı içerisinde barındıran bu eklenti Chrome Web Store’dan ücretsiz olarak Chrome eklendikten sonra, herhangi bir web sitesi açıkken çalıştırılması durumunda, (zaten kurulum sonrası hemen köşede ufak bir ikon ile beliriyor, bu sizi rahatsız etmeyecek cinsten), alakalı web sayfası üzerinde değişiklikler yapmanıza (canlı olarak) HTML & CSS validasyondan, resim optimizasyonuna kadar size yardımcı araçları kullanmanızı sağlıyor. Ek olarak en beğendiğim özelliklerinden bir tanesinin de sayfada kullanılan renkleri size listeleyerek vermesi (:

İndirmek için tıklayınız.

Penduleyi kurduktan sonra artık web sayfası geliştiricileri için ekstra program aramadan,firebug ile kaynak kodunu staır satır incelemeden bir çok gereksinimi tek bir uygulama ile halletmiş olacaksınız.

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x