Üye Kayıt Üye Giriş

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)


SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)
SEO ifadesi İngilizce Search Engine Optimization kelimelerinin baş harflerinin bir araya gelmesi ile oluşur. Oluşturulmuş olan web sitelerinin Google gibi arama motorları tarafından dikkate alınarak, ilk çıkan siteler arasına girmesi amacıyla yapılan çalışmalardır.
SEO işlemi için birçok bilgi bulabilir ve pek çok kişi için doğru kabul edilen bilgileri uygulayabilirsiniz. Ama en doğrusu bu işi bir uzaman yardımı ile yapmanızdır.


Firmalar web sitelerini açarlar ve hemen sitelerinin Google gibi arama motorları tarafından dikkate alınmasını isterler. Ancak arama motorları açılan web sitelerini takip etmek için kullandığı botlar ile siteleri indexlerler. İşte
seo burada devreye girerek sitenin popülerliğini arttırmayı amaç ediniyor. Bu popülerliği meşhur olmak gibi düşünebilirsiniz. Siteye gelen düzenli ziyaretçiler varsa, siteniz başka siteler tarafından link veya paylaşım alıyorsa Google bu siteyi yavaş yavaş yükselterek ilk sıralara alır. Bu doğal olarak yakalanan bir popülerlik demektir ve en doğrusu da budur. Google reklam alımları ile de site ön plana alınabilir ama bu gerçek bir popülerlik değildir. Bu alımda sitenizin ziyaretçi sayısına önemli katkı yapabilir ama doğal olmayan bir seo yöntemidir.

Seo için sitede yayında bir yazının sosyal ağlarda, imleme sitelerinde, forum ortamlarında ziyaretçilere tavsiye edilmesi de katkı yapar. Ama bunları yaparken özgünlük ve doğallık korunmalı ve tanıtımı yapılan sitenin kullanıcı için faydalı ve hizmet verebilecek site olduğu ön plana çıkartılmalıdır. Sanki site sahibi bilgisi dışında yapılıyormuş izlenimi veren seo her zaman arama motorları tarafından doğal popüler olma olarak dikkate alınır.

 

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x