Üye Kayıt Üye Giriş

Web Geliştiricilerine Editörler


Web Geliştiricilerine Editörler

Her web tasarımcısının alışkın olduğu farklı metin editörleri (WYSIWYG) ve kod editörleri bulunur. Geliştirilen sayfalarda kullanıcılarla olan etkileşim arttıkça, kullanıcıdan biçimlendirilmiş metin, link, resim, video hatta kod paylaşmasını bekleriz. İşte bu gibi durumlarda iyi bir metin editörüne ihtiyacımız olacaktır.


web-gelistiricilerine-editorlerYeni HTML5 teknolojisiyle beraber web için yazılmış kaliteli HTML5 metin editörleri kendini göstermeye başladı. İşte en iyi HTML5 metin editörleri:

 

1. Brackets: Adobe’un açık kaynak kodlu kod editörü
Adobe tarafından geçtiğimiz yıl sunulan açık kaynak kodlu kod editörü. Eklentilerle kolayca geliştirilebilir bir yapıya sahip. Web geliştirme süreci için uygun.

 

2. Popline
Oldukça şık HTML5 toolbar’a sahip bir editör. Basit ama oldukça yetenekli ve projeleriniz için yeterli gelecektir.

 

3. Bootstrap-wysiwyg
Twitter Bootstrap’lı projelerinizde kullanabileceğiniz gelişmiş bir metin editörü.

 

4. Mercury editor
En gelişmiş HTML5 metin editörü desek yanlış olmaz. Sürükle-bırakla dosya yükleyebilirsiniz. Web dünyasının hemen hemen tüm dillerini destekler.

 

5. Aloha editor
Çok hızlı metin düzenlemeli yapılabilen bir editör. Tek farklı yanı WordPress tarzı bir içerik yönetim sisteminin içine gömülü olması.

 

6. jResponse – Responsive tasarımlar için kod editörü
Responsive tasarımlara odaklanmış bir metin editörü. Şu anda beta aşamasında ve birazda geliştirilmesi gerek. Ancak mobil veya responsive tasarımlar geliştirmeye yarayan bir editör ve bulut tabanlı. Denemekte fayda var.

 

7. WebMatrix3
Microsoft ailesinden bir metin editörü. ASP.NET, PHP ve HTML5 gibi popüler dilleri desteklerve oldukça faydalı özelliklere sahip.

 

8. Raptor Editor
En güzel HTML5 metin editörlerinden biri. Modüler yapısı ile geliştirilmeye açık ve kullanımı kolay.

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x