Üye Kayıt Üye Giriş

PowerPoint : Slayt Geçişlerini Otomatik Hale Getirme


PowerPoint : Slayt Geçişlerini Otomatik Hale Getirme


Sunumunuzu hazırlayıp gösteriye başladığınızda eğer bir ayar yapmadıysanız slaytlar arası geçiş yapmak için ya mouse ile tıklama yapmak yada klavyeden ok tuşları – Enter tuşu gibi tuşlara basmanız gerekmektedir. Bu durum sunumunuzun kontrolünün sizin elin,zde olmasını sağlayacaktır. Fakat bazen durmadan tıklamak veya tuşa basmak sıkıcı olabilir. Sunumunuzdaki slaytlar sizin istediğiniz sürede otomatik olarak geçişini sağlayabilirsiniz. İşte bunun yolu.

Slaytların kendiliğinden otomatik olarak geçişini sağlamak 2-3 işlem ile kolayca sağlanabilir. Yapmanız gereken ilk iş Slayt Gösterisi menüsünden Slayt Geçişi seçeneğini kullanmak olacaktır.


powerpoint-slayt-gecislerini-otomatik-hale-getirme


Program penceresinde görev bölmesine yani ekranın sol kısmına ilgili seçenekler gelecektir. Bu ekrandan, alt kısımda bulunan Gelişmiş slayt kısmı bulunur. Bu ekranda Otomatik olarak onay kutucuğunu işaretlemelisiniz. Hemen yanındaki kutucuğun içerisine bir slayt için ekranda kalış süresi belirlenebilir. Yanındaki ok düğmeleri ile de süreyi artırıp azaltabilirsiniz. Zaman değeri her slayt için ayrı ayrı ayarlanabileceği gibi seçeneğinizin altında bulunan Tüm Slaytlara Uygula düğmesine tıklanarak sunumda yer alan tüm slaytlara da uygulanabilir. Eğer slaytlara ayrı ayrı geçiş efekti vermeyi düşünüyorsanız bu işlemi yapmadan bu düğmeyi kullanmalısınız. Aksi takdirde bu düğmeye tıkladığınızda üstte seçili olan slayt geçiş efekti tüm slaytlara uygulanacaktır.

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x