Üye Kayıt Üye Giriş

Microsoft Outlook Ayarları


Microsoft Outlook Ayarları


Hotmail için Outlook Ayarları:


Add Account‘a tıkladıktan sonra açılan menüde “Manually configure server settings or additional server types” seçeneğini seçip “Next” butonuna tıklayınız.
Açılan “Choose Service” sayfasında değişiklik yapmadan “Next” butonuna tıklayınız.
Açılan “Internet E-mail Settings” sayfasında “Your Name” kısmına adınızı “E-mail address” yazan yere e-mail adresini yazdıktan sonra “Server Information” bölümündeki “Account Type” sekmesini “POP3” seçeneğini seçip, altındaki “Incoming mail server” sekmesine “pop3.live.com“, altındaki “Outgoing mail server(SMTP)” seçeneğine “smtp.live.com” yazın. Daha sonra alt bölümde “Logon Information” başlığı görecek orada bulunan “User Name” mail adresinizi, altındaki “Password” yerinede şifrenizi yazınız. Şimdi genel ayarları tamamlamış bulunmaktayız gelelim port ayarlarına. Sayfanın sağ alt tarafında “More Settings” butonu var oraya tıklarsanız yeni bir pencere açılacaktır. O pencerede “Outgoing Server” sekmesine tıklayıp en üstteki “My outgoing server (SMTP) requires authentication” seçeneğini aktif hale getirip “Advanced” sekmesine tıklayınız. Açılan pencerede “POP3” değerine “995” olmasına dikkat ediniz. Daha sonra altındaki “This server requires an encrypted connection (SSL)” degerinin aktif olmasını sağlayıp altında bulunan “Outgoing server(SMTP)” değerini “25” yapıp onun altında bulunan “Use the following type of enrypted connection” seçeneğini “TLS” yapıp “OK” butonuna tıklayınız. Daha sonra program bağlantıyı control edip kurulumu tamamlayacaktır.
Gmail için Outlook Ayarları:
Add Account‘a tıkladıktan sonra açılan menüde “Manually configure server settings or additional server types” seçeneğini seçip “Next” butonuna tıklayınız.
Açılan “Choose Service” sayfasında değişiklik yapmadan “Next” butonuna tıklayınız.
Açılan “Internet E-mail Settings” sayfasında “Your Name” kısmına adınızı “E-mail address” yazan yere e-mail adresini yazdıktan sonra “Server Information” bölümündeki “Account Type” sekmesini “POP3” seçeneğini seçip, altındaki “Incoming mail server” sekmesine “pop.gmail.com“, altındaki “Outgoing mail server(SMTP)” seçeneğine “smtp.gmail.com” yazın. Daha sonra alt bölümde “Logon Information” başlığı görecek orada bulunan “User Name” mail adresinizi, altındaki “Password” yerinede şifrenizi yazınız. Şimdi genel ayarları tamamlamış bulunmaktayız gelelim port ayarlarına. Sayfanın sağ alt tarafında “More Settings” butonu var oraya tıklarsanız yeni bir pencere açılacaktır. O pencerede “Outgoing Server” sekmesine tıklayıp en üstteki “My outgoing server (SMTP) requires authentication” seçeneğini aktif hale getirip “Advanced” sekmesine tıklayınız. Açılan pencerede “POP3” değerine “995” olmasına dikkat ediniz. Daha sonra altındaki “This server requires an encrypted connection (SSL)” degerinin aktif olmasını sağlayıp altında bulunan “Outgoing server(SMTP)” değerini “465” yapıp onun altında bulunan “Use the following type of enrypted connection” seçeneğini “SSL” yapıp “OK” butonuna tıklayınız. Daha sonra program bağlantıyı control edip kurulumu tamamlayacaktır.

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x