Üye Kayıt Üye Giriş

Outlook : Mail İle Bilgisayar Kapama


Outlook : Mail İle Bilgisayar Kapama


Bilgisayarınıza göndereceğiniz bir mail ile kapanmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle bilgisayarınızın başında değilken uzaktan sisteminizin kapatılmasını sağlamak istiyorsanız kullanabileceğiniz bir yöntem.

Bunun için yapmamız gereken ilk şey Ms Outlook ta bir hesap oluşturmak olacaktır. Daha sonra belirleyeceğimiz bir yerde shutdown – s – t 0 içerikli pckapat isimli bir bat dosyası hazırlamamız gerekiyor. Bu işlemlerin ardında Ms Outlook ayarlarını yapmamız gerekiyor.

Sırası ile yapmanız gerekenler :

1.Araçlar – Kurallar ve Uyarılar da Yeni Kural diyoruz:


outlook-mail-ile-bilgisayar-kapama-2


2.Boş Bir Kuraldan başla yı işaretleyerek İleri diyerek devam ediyoruz:


outlook-mail-ile-bilgisayar-kapama-3


3.Burada konuda belirli sözcükler bulunsun, kişi veya dağıtım listesi adresinden gönderilen ve yalnızca bu makinede seçeneklerini seçerek gerekli şekilde dolduruyoruz ve ileri diyerek devam ediyoruz:


outlook-mail-ile-bilgisayar-kapama-5


4.Burada uygulama nesnesini başlat ve iletiyi sil seçeneklerini işaretliyoruz ve bat dosyamızı seçiyoruz. İleri diyerek işlemimize devam ediyoruz:


outlook-mail-ile-bilgisayar-kapama-7


Son ve uygula diyerek işlemimizi bitiriyoruz Ms Outlook hesabımızın kurulu olduğu bilgisayara belirttiğimiz adresten pckapat başlıklı bir mail geldiğinde ve Outlook açık ise bilgisayarımız kendisini kapatacaktır.

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x