Üye Kayıt Üye Giriş

Yeni menü yapısında genel komutları bulun


Yeni menü yapısında genel komutları bulun


Office kullanıcıları 2007 ya da 2010 sürümlerine terfi ettiğinde hızlı erişim çubuğuyla başları derde giriyor. Kullanmaya alıştığınız düğmeleri bulmak için çok fazlazaman harcamanız gerekiyor, hatta bazılarını hiçbir zaman bulamıyorsunuz.

Yeni başlayanlar ya da terfi edenler içinMicrosoft yeni bir çevrimiçi yardım sistemi oluşturdu. Bu servis sayesinde belirli komut ve özellikleri arayabiliyorsunuz ancak bunu kullanabilmeniz için sisteminizde Flash Player’ın mutlaka kurulu olması gerekiyor.
Örneğin Word 2003′te kullandığınız bir komutu Word 2007′de bulamıyorsanız http://office.microsoft.com/tr-tr adresine
gidin ve buradaki arama kutucuğuna “word 2003 komut” ifadesini girin.Arama sonucunda karşınıza ilk gelen “Etkileşimli: Word 2003-Word 2007 komut başvuru kılavuzu”na tıklayın. “Kılavuzu başlat”a tıkladığınızda “Başlat” tuşuna tıkladığınızda enteraktif kılavuzu çalıştırabileceğiniz yeni bir tarayıcı penceresi açılacak. Bundan sonrakiişlem basit. Yükleme tamamlandıktan sonra Flash Player istenen komutu gösteriyor. Web sitesi artık geleneksel komutları adım adım göstermekle kalmıyor, derinlere saklanmış tüm bağlantıları başarıyla sergiliyor. Tabii Microsoft’un getirdikleri bunlarla da sınırlı değil. En başta yaptığınız aramada Word yerine Excel gibi diğer yazılımların adını girerseniz, aynı biçimde yeni sürümlerde sorun çıkartan komut tuşlarının yerlerini aynı şekilde kolaylıkla öğrenebiliyorsunuz. Word, Excel, PowerPoint, One- Not ve Publisher gibi araçların 2010 sürümleri için de aynı desteğe anasayfadaki arama kutucuğundan ulaşmanız mümkün.

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x