Üye Kayıt Üye Giriş

Quickoffice Web Tabanlı Olabilir


Quickoffice Web Tabanlı OlabilirQuickoffice, Microsoft’un ofis uygulamalarına güzel bir alternatif olan yazılım. Google bu yazılımda gelecek görerek geçen yıl satın almıştı. Anlaşılan Google, Microsoft ile rekabeti kızıştıracak. Çünkü iddialara göre Quickoffice’in ücretsiz web sürümünü çıkarabilir. Rekabet web tabanına da yayılacak gibi görünüyor.

Her ne kadar iddia olarak görünse de doğru olması durumunda akıllı telefon ve tabletlerde oldukça fazla kullanılan ve verimli bulunan bir uygulama web ortamında kullanılabilir hale gelecek. Google anlaşılan o ki, Microsoft Office kullanıcılarını kendi yanına çekmeye çalışacak. Aslında Microsoft “Office Web Apps” adı altında kendi web tabanlı çözümüne sahip.

İddiaların doğru çıkması durumunda Google - Microsoft rekabeti web ortamına taşınacak. Microsoft zaten yeni tanıtımlarla Office Web Uygulamalarına yeni özellikler ekleyeceğini duyuruyor.

Quickoffice ile ilgili bir diğer iddia ise, uygulamanın Google’ın kendi dizüstü bilgisayarı Chromebook Pixel ile birlikte ücretsiz sunulacağı yönünde. Henüz net bir bilgi bulunmamasına rağmen Quickoffice yakın bir gelecekte Chomebook Pixel’in yerleşik ofis çözümü olarak sunulabilir.

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x