Üye Kayıt Üye Giriş

Sunumlarınızda Telefon Desteği İçin Office Remote


Sunumlarınızda Telefon Desteği İçin Office Remote


Sunum yapmak bazen zorlayıcı olabiliyor. İzleyicilerinizle etkileşim sağlamak için sunumunuzun akışını değiştirmeniz ve PowerPoint belgenizin farklı sayfalarına geçiş yapmanız gerekebilir. Ya da sunumunuzdaki bir görüşü desteklemek için bir Excel veya Word belgesi açmanız gerekebilir. Eminim bu durum ya sizin başınıza gelmiştir ya da bir sunumda tanık olmuşsunuzdur.

Microsoft Research ve Microsoft Office mühendislik takımlarının ortaklaşa geliştirdiği Office Remote uygulaması ile bu tarz modern sunum akışını avcunuzun içinden kontrol edebilirsiniz.

Office Remote telefonunuzu PC’nizdeki Office ile etkileşen akıllı bir uzaktan kumandaya dönüştürüyor. Uygulama ile Word, Excel ve PowerPoint belgelerini uzaktan kontrol edebildiğiniz için sunum sırasında oda içinde rahatça dolaşabiliyorsunuz.

Uygulamayı şimdi Windows Phone Mağazası’ndan indirebilirsiniz. Office Remote’u kullanmak için gerekli olanlar: bir Windows Phone 8 cihazı, Office 2013 (Office 2013 RT dışında tüm sürümler), Bluetooth destekleyen bir PC ve indirip PC’nize kuracağınız Office Remote masaüstü eklentisi. Tüm bunlar hazır olduktan sonra kusursuz bir sunum için yapmanız gereken yansıtacağınız Office belgesini açmak, telefonunuzu elinize almak ve gösteriye başlamak.

Office Remote ile telefonunuzu kullanarak PowerPoint sunumunuzu başlatabiliyor, slaytları ilerletebiliyor, konuşma notlarınızı görebiliyor ve ekran üstü lazer işaretçiyi parmağınızın dokunuşuyla kontrol edebiliyorsunuz. Ayrıca avcunuzun içinden Excel sayfaları ve grafikleri arasında gezinebiliyor ve verileri kontrol edebiliyorsunuz. Bir Word belgesini aşağı yukarı kaydırabiliyor veya belirli bir bölüm ya da yoruma erişebiliyorsunuz.

Tüm bunlar Office ve Microsoft Research ekiplerinin birden fazla ekran ve cihaz arasında kesintisiz etkileşim yaratarak insanların daha verimli çalışmalarına ve iletişim kurmalarına yardımcı olmak için süregiden işbirliği sayesinde gerçekleşti.

Bu uygulama ile sunum yapanlara ve izleyicilerine en iyi deneyimi yaşatmak için araçlar geliştirmeyi sürdüreceğiz. Dünyada kaç kişinin sunumlarının etkili ve akılda kalıcı olması için PowerPoint’i kullandığını ve her gün toplantı odalarında, sınıflarda, otel salonlarında kaç sunum yapıldığını düşünsenize!

Dünya sürekli gelişim gösteriyor ve sunumların da bu gelişime ayak uydurması gerek. Microsoft Research ve Microsoft Office arasında, inovasyonları şimdiki ve gelecekteki ürünlere uyarlamaya yardımcı olacak bir ortaklık kuruyoruz. Office Remote bu ürünlere çok güzel bir örnek: Büyük ekran, PC ve mobil cihazınızı, en son araştırma ve tasarım konseptleriyle sürekli geliştirdiğimiz hizmetleri kullanarak bir araya getiriyor.

Dokunma tabanlı kontrol ile çalışan uygulama mevcut projektör, büyük ekran televizyonlar ve Lync toplantı bağlantılarının tüm avantajını kullanıyor. Windows cihazllarınızın birbirleriyle “konuşması” işinizi kolaylaştırıyor. Bunun sonucunda istediğiniz sunumu istediğiniz yerde gösterebiliyorsunuz.

Buna ek olarak bu akıllıca bağlantı kuran cihazlar, siz telefonunuzdan sunumunuzu kontrol ederken PC’nizdeki bir deneyimi sunmanızı sağlıyorlar.

Office Remote uygulamasının Office programlarını nasıl kontrol ettiğine bir göz atalım:

PowerPoint: Telefondaki büyük, kolay erişilebilir düğmeler bir sunumu başlatmanızı, slaytları ileri veya geri almanızı, küçük resimleri görüntülemenizi ve belirli bir slayta geçmenizi, sunum süresi ve slaytların ilerleyişini izlerken konuşma notlarına erişmenizi ve ekran üstü lazer işaretleyici ile hassas ve titremeyen işaretleme yapmanızı sağlıyor.

Excel: Basit parmak hareketleri ile sadece sayfalar ve grafikler arasında değil her obje arasında da geçiş yapabilirsiniz. Sayfaları parmağınızı kaydırarak değiştirebilir, sütün ve satırlar arasında gezinebilirsiniz. Buna ek olarak, Office Remote yüklü bir telefonla Özet Tablolar veya filtreleri kullanabilir ve zoom seviyesini değiştirebilirsiniz.

Word: Bu uygulamada zoom kontrolü yapabilmenizin yanı sıra Word belgelerini veya satırları ekranda aşağı yukarı kaydırabilirsiniz.

Office Remote’u indirip kullandıktan sonra uygulama web sitesine geri bildirimde bulunarak uygulamanın geliştirilmesine katkı sağlayabilir, aklınıza takılanlara forumda yanıt bulabilirsiniz.

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x