Üye Kayıt Üye Giriş

Türkiye İçin Online TV Servisler


Türkiye İçin Online TV Servisler

İnternetin yaygınlaşması ile cepten, bilgisayardan, TV’den, tabletten online TV izlemek her geçen gün artan ilgi boyutu ile artık çok daha popüler. Peki hangi servisler neler vaat ediyor?

İnternetin yaygınlaşması kuşkusuz birçok alanda yansımaları olan bir faktör oldu. İnternetin ve online olmanın getirdiği temel avantajlardan biri de televizyon alışkanlıkları konusundaydı. Çok daha yoğun şekilde “kullanıcı odaklı” televizyon deneyimi sunan online TV adını platform sayesinde kullanıcılar diledikleri her yerden diledikleri TV kanallarındaki istedikleri şeyleri izleyebilme olanağı buldular.

Online TV sayesinde örneğin bir televizyon dizisini belirli saatlerde izlemek yerine, bazı platformlardaki güncel diziler haricinde istediğiniz zaman, istediğin sürede izleyebiliyorsunuz. Peki çok sayıdaki avantajla gelen online TV‘lerde ülkemizdeki durum ne? Türkiye’de hangi online TV servisi neler vaat ediyor? Bu soruların yanıtlarına odaklanıyoruz.

Türkiye’de online TV servisleri Turkcell TV Sinema Paketi, D-Smart Blu Sinema Paketi, Tivibu Web MaxiPlus ve Tivibu Smart TV olmak üzere dört farklı kategoride ele alınabilir.

Turkcell TV Sinema Paketi

Turkcell TV Sinema Paketi, 58 kanal, 1237 adet program seçip izleme özelliği, 203 adet sinema kirala izle ve mobil erişim olanağı kullanıcılara sunuluyor. Vestel, LG, Beko ve Arçelik Smart TV‘lerle uyumluluk da sunan paketin aylık ücreti ise 9.90 TL. Paket içerisinde güncel dizilerin tekrar izle opsiyonu ise sunulmuyor.

D-Smart Blu Sinema Paketi

D-Smart Blu Sinema Paketi 23 kanal, 3046 adet program seçip izleme özelliği sunarken mobil erişim olanağını da kullanıcısına sunuyor. Smart TV özelliği bulunmayan paketin kirala izle ve tekrar izle özellikleri de bulunmuyor. Paketin ücreti ise aylık 20 TL veya yıllık 240 TL olmak üzere iki farklı opsiyonla geliyor.

Tivibu Web MaxiPlus

Tivibu Web MaxiPlus ise 130 kanal, tüm programlar için tekrar izleyebilme özelliği, 4073 adet program arasından dilediğinizi seçip izleyebilme olanağı sunarken 139 adet kirala izle ve mobil erişim olanağını da kullanıcılarına 8.90 TL/aylık veya 79.90TL/yıllık şeklinde sunuyor.

Tivibu Smart TV

Tivibu Smart TV‘de 31 kanal bulunuyor. Tekrar izleme özelliği sunan Tivibu Smart TV‘de ayrıca 2462 farklı programın tekrar seçilip izlenebilmesi ve 32 adet kirala izle kanalı bulunuyor. Vestel, LG ve Samsung Smart TV‘lerle uyumluluk gösteren paket böylelikle bu markalara ait TV’ler üzerinden de online TV izleme olanağı sunuyor. Mobil erişim imkanı ise bulunmuyor.

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER