Üye Kayıt Üye Giriş

Çeşitli web tasarım araçları


Çeşitli web tasarım araçları


Bir web sayfası için gerekli düzenleme ve eklentileri yaparken kullanılabilecek basit ve kullanışlı araçlara ihtiyaç duyarsınız. Bazı gerekli araçları aşağıda listeliyoruz:

Color cop

Kullanımı kolay, renk seçici, üretici, örnekleme ve dönüştürücü program. rgb ondalık değerlerin dönüşümünü sağlar. Büyüteç yardımıyla herhangi bir simge ya da bölgeyi baz alarak bir renk seçiyorsunuz, program size her renk için bir de kod veriyor. bu kodu web sitenizde kullanabiliyorsunuz. Türkçe versiyonunu da ücretsiz olarak indirebilirsiniz.


cesitli-web-tasarim-araclari-1

 

Arisesoft color set


En iyi renkleri seçmek için kullanılır. kaptığınız renleri html olarak kaydedebilir favori renklerinize katabilirsiniz. Hex – rgb – hsb renk dönüştürmeyle renk önizlemesini de dahildir.


cesitli-web-tasarim-araclari-2

Texture processor


Doku işlemci çeşitli doku oluşturmak için benzersiz bir programdır. Doku işlemci 3d için de tasarlanmıştır-sanatçı ve web tasarımcıları için. Ayrıca, diğer kullanıcıların çeşitli grafik editorler çizmek için zevkle ilgileneceği ücretsiz bir araç.


Neophoto


Ücretsiz fotoğraf sitesi oluşturun. tüm dijital fotoğrafları düzenleme, boyutlandırma, kırpma, döndürme işlemlerini yapın, başlık ekleyin. gezinme bağlantıları, açıklamalar eşliğinde pratik olarak bir fotoğraf web sayfası oluşturma kolaylığı sağlar.


Button maker freeware


Tabii ki bu da ücretsiz. sitenize 3 boyutlu buton oluşturun. 8 temel düğme stilleri, metin rengi ve tipi, arka plan rengi, düzleştirme ve daha birçok efekt sunuyor. Butonların bağlantı noktalarını düzenleyin.


cesitli-web-tasarim-araclari-6


Super simple rss


Hızlı ve kolay ”newsfeed” oluşturma aracıdır. Tüm rss alanlarını desteklemez ama en önemlilerini destekler. Ücretsiz ve küçüktür.cesitli-web-tasarim-araclari-7
 

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x