Üye Kayıt Üye Giriş

Muse ile Kod Yazmadan Web Sitesi


Muse ile Kod Yazmadan Web SitesiAdobe, kod olmadan HTML web sitesi tasarımını sağlayan yeni yazılımı Muse’un beta sürümünü kullanıcılarına sundu.

Adobe Systems Incorporated, grafik tasarımcılarına profesyonel ve eşsizHTML websitelerinde kod kullanmaksızın veya çalışma kısıtlaması olmadan tasarım yapmalarını ve yayınlamalarını sağlayan Muse kod isimli yazılımınınbeta sürümünü duyurdu.

Hem PC Hem Mac’de Çalışıyor

Daha önce Dreamweaver ile web tasarımcıların gönlünde taht kuran Adobe, bu kez kod yazmaya ihtiyaç duymadan birbirinden eşsiz websiteleri oluşturmayı sağlayan bir araç sunuyor. Muse kod isimli yazılımın beta sürümünü duyuran Adobe, uygulamayı bir diğer ürünü olan Adobe Air ile geliştirmiş. Bu da Muse’un hem PC hem de Mac’lder çalışabildiği anlamına geliyor.


muse-ile-kod-yazmadan-web-sitesi-1


HTML5 ve CSS3 Desteği


Uygulama şu an beta aşamasında olduğu için farklı sistemlerde farklı hatalar bulunabilir. Ancak bu hatalar final sürümle birlikte tamamen ayıklanmış olacak. Muse HTML5 ve CSS3 dahil olmak üzere en son webstandartlarını kullanıyor. Üstelik tüm bunları, semantik olarak tamamen doğru kodlar oluşturarak yapıyor.

Uygulamanın bir diğer önemli özelliği de web sitesine çeşitli widget’lar ekleyebilmesi. jQuerry ile yazılmış bu widget’lar sayesinde web sitenizedinamik özellikler ekleyebiliyorsunuz.

Muse şu an beta aşamasında ancak Adobe, ürünün final sürümünü 2012′nin başlarında çıkarmayı planlıyor.

Muse hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak isteyen tasarımcılar
http://muse.adobe.com adresinden yazılımın ücretsiz İngilizce beta sürümünü indirebilir, Muse ile tasarlanmış websitelerine ait galerileri görebilir ve eğitici derslere ulaşabilirler.


muse-ile-kod-yazmadan-web-sitesi-2


Eşsiz ve İnteraktif Websitelerini Planla, Tasarla ve Yayınla


Kullanımı kolay site haritaları, ana sayfalar ve esnek, site geneliaraçlar web sitesinin tasarımını daha hızlı ve sezgisel yapıyor.
Tasarımcılar; görüntüleri, grafikleri ve metinleri Adobe InDesign işlevselliğine benzer olan eksiksiz kontrol, esneklik ve güç ile birleştiriyor. Muse; navigasyon menüleri gibi kişiselleştirilebilen sürükle-bırak araçları sunuyor. Kullanıcılar; slayt gösterisi, araç bilgisi ve uzaktan rollovers dahil olmak üzere tamaman kişiselleştirilebilen interaktif parçaları ekleyebilecekler.
Muse; Google Maps, YouTube ve Facebook dahil olmak üzere HTML kod parçalarını kaynaklardan içine katıyor.
Muse, Adobe-davetli deneme sitelerini test etme ve değerlendirme amaçlarına olanak sağlıyor. Bir site müşterilere gönderilebilir, ücretli Adobe-davetli sitelere dönüştürülebilir veya FTP’den diğer ev sahiplerine gönderilebilir.

İndir: Muse Public Beta1

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER