Üye Kayıt Üye Giriş

Google Hacker Takibi Yapacak


Google Hacker Takibi Yapacak


Google, global DDoS saldırılarına yönelik ilginç bir uygulamayı aktif etmeye hazırlanıyor. Artık kötü amaçlı siber saldırılar Google’ın takibinde olacak.

İnternetten indirilebilen çok basit programlar yardımıyla gerçekleştirilebilen ve herhangi bir uzmanlık dahi gerektirmeyecek kadar kolay bir hal alan DDoS saldırılarına yönelik ilginç bir proje Google tarafından hayata geçirilecek. Geçtiğimiz günlerde rekor seviyede karlılık açıklayan şirket, uygulamaya konulacak yeni teknoloji ile siber saldırıları kullanıcılara anı anına haberdar edebilecek.

Araştırma ve testler devam ediyor

Sistem, bir dünya haritası üzerinde, hangi ülkeden hangi ülkeye siber saldırıda bulunulduğunu gösteriyor. Hacker‘lar tarafından gerçekleştirilen kötü amaçlı siber saldırıları harita üzerinden gösteren sistemin testleri devam ediyor. Google‘da böylelikle yenilikçi bir hizmet daha kullanıma açılmaya hazırlanırken özellikle Endonezya, ABD, Çin, Türkiye gibi siber saldırıların yoğun olarak yaşandığı ülkelerde uygulamanın büyük ilgi görmesi bekleniyor.

Google, yeni girişime dair videosunu da yayınladı.

 

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER