Üye Kayıt Üye Giriş

Facebook Acil Olarak Şifre Değişikliğini Neden İstiyor?


Facebook Acil Olarak Şifre Değişikliğini Neden İstiyor?Facebook, son zamanlarda pek çok kullanıcıdan şifre değişikliği yapmasını istedi. Bunun sebebi ise Adobe’un kısa süre önce hacklenmesi.
Adobe’un kısa süre önce hacklenmesi, büyük bir güvenlik açığı yarattı. 38 milyon hesabın detaylarına ulaşan hacker’lar diğer internet servislerini de endişelendirdi. Adobe’un yaptığı analiz sonucunda, milyonlarca kişinin 12345 gibi basit şifreler kullandığı ortaya çıkmıştı. Hacker’ların da bu şifrelere ulaştığı biliniyor.

Aynı zamanda Adobe’un hesapları çalınan kullanıcıların e-posta adreslerini Facebook’la da paylaştığı düşünülüyor zira Facebook, Adobe hesabı çalındığı düşünülen kullanıcılarından, Facebook hesaplarının şifrelerini değiştirmesini istemeye başladı.

Kullanıcıların, pek çok online serviste aynı şifreyi kullanması alışkanlığı nedeniyle, hacker’ların kurbanlarının Facebook hesaplarına da sızabileceğini ve kullanıcılarına şantaj yapabileceğini düşünen Facebook hızla önlem almaya başladı.

Facebook sözcüsü Jay Nancarrow Facebook’un her ihtimale karşı önlem almakla yükümlü olduğunu dile getirirken, hacker’ların henüz Facebook kullanıcılarına saldırıp saldırmadığı konusunda ve kaç kullanıcıdan şifrelerini değiştirmelerini istedikleri hususunda bilgi vermedi. Ancak Adobe’dan çalınan 38 milyon hesap bilgisinin teknoloji dünyasında büyük panik yaratmış olduğu kesin…

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER