Üye Kayıt Üye Giriş

Antivirüs Programlarına Gerçekten İhtiyaç Var Mıdır?


Antivirüs Programlarına Gerçekten İhtiyaç Var Mıdır?


Bilgisayarların kullanımı sırasında pek çok zararlı yazılım ve virüsler sistemimize yerleşiyor. Böyle durumlarla karşılaştığımız zaman çalışma hızının düştüğünü sayfaların donduğunu hatta bazı programların çalışmadığını fark edebiliyoruz. Tabii bunlar iyimser tablolar. Bilgisayarımıza yerleşen kötü yazılımın derecesine göre bazen sistem tamamen çökebiliyor. Bu sebeple anti virüs programlarına ihtiyaç duyuyoruz. Bu programları kullanırken de bazen sorunlar yaşayabilmekteyiz. Özellikle oyun oynanması veya video izlerken donma veya takılmalar yaşamamıza sebebiyet veren kullanışsız virüs programları mevcut. Bunun yanı sıra bu sorunları yaratmayan programlarla da tanışmak mümkün. Şimdi size bunlardan bir kaç tanesinden bahsedeceğiz.

AVG Free Antivirüs programı son derece kolay kurulumu ve sisteminiz çalışırken sağladığı kolaylıklarla son dönemlerin en çok tercih edilen virüs programlarından bir tanesidir. Programın pek çok sürümü mevcut. Bunlardan sisteminize ve ihtiyacınıza uygun olanı seçip kolayca bilgisayarınıza indirebiliyorsunuz. Programın en iyi yanlarından biri bilgisayarınızda ağırlık oluşturmadan çalışması ve truva atı solucan olarak tabir edilen virüsleri anında tespit ederek yakalaması. Bu tespitin hemen ardından da zararlı yazılımları virüs kasasına otomatik olarak gönderiyor. Ayrıca e-maillerinizi ve sosyal medya sayfalarınızı kontrol altında tutup tarayarak buralardan bilgisayarınıza virüs gelmesini engelliyor. Programa ait güncellemeler gerektiği zamanlarda otomatik olarak yapılıyor. Üstelik Avg antivirüs programının pek çok sürümü tamamen ücretsiz olarak bilgisayarınıza indirilebilmekte.

Bir diğer programımız Eset Nod32. Bu program sezgisel tarama özelliğine sahip ve bu özellik dolayısıyla piyasada bulunan bütün virüs programlarını sollamış durumda. Son dönemlerde sosyal medya platformlarının ve internet bankacılığı gibi kavramların yaygın olarak kullanılmaya başlanması sağladığı kolaylıkların yanında bilgisayarımıza getireceği pek çok riski de beraberinde taşıyor. Bu program tamamen bu platformlar üzerinde güvenliğinizi sağlayacak biçimde tasarlanmıştır. Program sezgisel tarama niteliği ile henüz tanımlanmamış riskleri dahi bilgisayarınızdan uzak tutuyor.

Bilgisayar koruması konusunda en çok indirilen başka bir program da Combofix. Bu program bir virüs programı değil fakat ihtiyaç duyulduğu anlarda bilgisayarınıza yerleşmiş olan kötü amaçlı yazılımları silmek için yaratılmış bir program. Sizlere detaylarından bahsettiğimiz bu programları internet sitemizden güvenle indirebilirsiniz.

En çok kullanılan antivirüs programlarından ve sizlere tavsiye edebileceğimiz ESET NOD32 programını indirmek için
tıklayınız.

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x