Üye Kayıt Üye Giriş

Fotoğraflarınıza Profesyonel Bir Dokunuş


Fotoğraflarınıza Profesyonel Bir Dokunuş


Çektiğiniz fotoğraflara profesyonel efektler vermek için ne Photoshop ne de başka bir yazılım bilmenize gerek var. Ücretsiz bu servis sayesinde üstün kareler elde etmek mümkün. Nasıl mı?

Özel anlarınıza dair görselleri düzenlemek için piyasada birçok yazılım mevcut. Çoğu ücretli olan bu programlar, üstün özellikleriyle yüksek performans imkanı sağlıyor. Fakat bilgisayar kullanıcılarının bir kısmı, böylesi uygulamaları kullanabilmek için gerekli bilgi ya da donanıma sahip değil.fotograflariniza-profesyonel-bir-dokunus-1


Burada ise devreye alternatif servisler giriyor. Kategorinin en gözde isimlerinden birisi de Pixlr. İnternet kullanıcıları arasında “online photoshop” olarak tanınan sitenin -çok fazla bilinmeyen- bir diğer hizmeti, çeşitli filtreler ile fotoğrafa efektler katmayı sağlayan ”Pixlr o Matic”.

Aynı Photoshop’taki hazır action’lar ya da -iPhone için geliştirilen- Instagram tarzı efektler sunan servis ücretsiz olmasının yanında oldukçabasit kullanım imkanı sağlıyor.


fotograflariniza-profesyonel-bir-dokunus-2
Siteye fotoğrafınızı yükledikten sonra karşınıza yukarıdaki gibi üç renkten (kırmızı – mavi – yeşil) oluşan bir ekran geliyor. Bunlardan ilki tonlama, ikincisi ışık efekti, üçüncüsü ise çerçeve eklemeye yarıyor.

Filtreler içerisinde birbirinden güzel seçenekler mevcut. Ayrıca uygun kombinasyonlar ile oldukça güzel sonuçlar almanız kaçınılmaz. İstediğiniz şekilde düzenleme yaptıktan sonra ”Save – Kaydet” demeniz yeterli.

İlgili siteye gitmek için
burayatıklamanız yeterli.

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x