Üye Kayıt Üye Giriş

LCD Ekranlar Nasıl Temizlenir?


LCD Ekranlar Nasıl Temizlenir?

Bilgisayar ya da benzeri cihazlarla ilgili etkileşimlerimizin temelini ekranlar oluşturur. Çoğu zaman gözlerimizle, bazen de ellerimizle bu ekranlarla iletişim halinde oluruz.


lcd-ekranlar-nasil-temizlenir

Akıllı telefonların
ve tablet bilgisayarların neredeyse tamamının dokunmatik ekranlara sahip olduğu günümüzde bu ekranlar zaman zaman kirlenme sorunu ile karşı karşıya kalıyor.

Oldukça hassas elektronik cihazlar olan ekranlar, dış etkenlere karşı çok dayanıklı değiller. Zaman zaman dış etkenlere maruz kalan ekranlar kirlenebiliyor.

Temel sorun parmak izi

Ekranlarda yaşadığımız en büyük sorun parmak izi. Özellikle dokunmatik ekranlar parmak izi konusunda çok hassas ve sürekli dokunarak kullandığımız bu ekranlar zamanla kirlenebiliyor.

Nazikçe yaklaşmak gerekiyor

Ekranlar hassas cihazlar olduğundan nazik bir şekilde yaklaşmak gerekiyor. Temizlik için yumuşak bir bez kullanmak yeterli oluyor. Eğer kirler inatçıysa hafif nemli bir bezle silmek de gerekebilir.

Ayrıca çeşitli elektronik cihaz satan marketlerde satılan özel solüsyonlar da temizlik için kullanılabilir. Bu solüsyonlarla güvenli bir şekilde temizlik yapılabiliyor.


 

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x