Üye Kayıt Üye Giriş

2013′ün En Etkileyici 6 Cihazı


2013′ün En Etkileyici 6 Cihazı

2013 yıl içinde oldukça farklı müthiş özelliklere sahip olan elektronik cihazlar üretildi. Apple,Google ve Samsung gibi üreticiler, her zaman olduğu gibi büyük yenilikler ortaya çıkarmak için önlerde yer aldılar. Peki en büyük etkiyi 2013′te çıkan hangi cihaz yaptı? İşte sıralamamız.


2013-un-en-etkileyici-6-cihazi


1. Chromecast
Listemizdeki tüm ürünler oturma odamızdaki medya ve eğlence sistemlerinin kullanımını kolay hale getirmiş olabilir. Ancak hiçbiri Chromecast kadar başarılı değil. HDMI portundan TV’nize bağlanan küçük cihaz, içeriği internetten, Chrome’dan veya yerel ağdan ekrana yansıtabiliyor. Chromecast bu işleri rakiplerinden iyi yapmıyor olabilir, ancak hiçbir rakibi aynı işlevleri 35 dolara sunmuyor.

2. Xbox One ve PlayStation 4
Microsoft ve Sony’nin yeni konsolları yeni nesil grafiklerin yanında birçok yeni eğlence ve sosyal işlevle geliyorlar. Yeni yıl için en çok hayal edilen hediyelerden olan cihazlar, önümüzdeki senelerde de çok konuşulacaklar.

3. Google Glass
Google Glass, henüz piyasaya sürülmemiş olsa da listemize girmeyi başardı. Şu an sadece birkaç bin beta test kullanıcısının elinde bulunan Glass, gerçekliğinizi yükseltmesinin yanında barlara girişinin engellenmesi, yasaklanan porno uygulamalarıyla gündemden hiç düşmedi.

4. Galaxy Gear
Bir sonraki büyük yenilik olacağı düşünülen akıllı saatlerde en önemli adımı Samsung attı. Cihaz, telefonunuzun yapabildiği çoğu önemli işlevi yerine getirebiliyor. Apple’ın 2014 için bir iWatch geliştirdiğini düşündüğümüzde Galaxy Gear’ın kendisini “ilk” olarak adlandırmasına şaşırmayacağız.

5. iPhone 5S ve 5C
iPhone 5S, TouchID parmak tarama teknolojisini ceplere taşıması sayesinde 2013′ün en önemli cepleri arasındaydı. Güvenlik konusundaki bu yenilikçi adım, belki de yeni nesil telefonlarda sıkça yer verilecek bir teknolojinin yolunu açmıştı.

iPhone 5C ilk tanıtıldığında büyük bir ilgi çekmemiş olabilir. Ancak Apple’ın tek cihaz geleneğinden vazgeçerek yeni bir “C” serisi ortaya çıkarması, firmanın gelecekte kullanıcılarına daha çok seçenek sunacağını gösteriyordu.

6. Galaxy S4 ve Galaxy Note 3
Samsung’un yeni amiral gemileri, donanımsal olduğu kadar yazılımsal yenilkleriyle de dikkat çektiler. Full HD ekran, daha güçlü işlemci, daha çok RAM gibi donanımsal yükseltmeler alan Galaxy S4 ve Note 3, 2013′te herkesin dikkatini çeken cihazların ilk sıralarında yer alıyor.

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x