Üye Kayıt Üye Giriş

Bluetooth Kullanım Alanları


Bluetooth Kullanım Alanları

Normal yada akıllı cep telefonları, tablet, PC gibi bir çok elektronik cihazımızda kullanabileceğimiz Bluetooth gerçekten harika bir teknoloji. Başlarda cihazlarda güç tüketimini arttırsa da yeni güncelleştirmelerle bu sorun da kısmen giderildi. Özellikle Android kullanan cep telefonları için vazgeçilmez olan bu teknolojiyi kullanabileceğimiz alanlar neler ?
 


bluetoothEller serbest: Bluetooth ile elimizi hiçbir cihaza sürmeden rahatça konuşabiliyoruz. Bluetooth destekli kulaklıklar ve otomobil müzik ses sistemleri, telefonunuz cebinizdeyken görüşme yapmanıza izin veriyor.

Müzik dinle: Sesi çok temiz bir biçimde aktarabilen Bluetooth kulaklıkları, telefonunuzdan ve diğer cihazlardan kablosuz olarak müzik dinlemenize izin veriyor. Bazı otombillerde direksiyonun altında bulunan düğmelere basarak parçalar arasında geçiş yapmanız bile mümkün.

Klavye ve fareleri cihazlarda kullan: Bluetooth’un kablosuz iletişim cihazı olmaktan öte başka işlevleri de var. Örneğin tabletinizde veya cebinizde hızlıca yazı yazmanız gerekiyorsa, ona Bluetooth üzerinden bir klavye bağlayabilirsiniz. Bazı cihazlara fare bağlayarak onları bir masaüstü PC gibi kullanabilmeniz bile mümkün.

Dosya transferleri yap: Cebinizdeki bir dosyayı bir başka cihaza güvenle aktarmak mı istiyorsunuz? Her ikisi de Bluetooth destekliyorsa, bunu herhangi bir PC’ye veya internet bağlantısına gerek kalmadan direkt olarak yapabilirsiniz.

İnternet bağlantısını paylaşıma aç: Android’in son sürümlerine sahip telefon ve tabletler, internet bağlantısını Bluetooth üzerinden paylaştırabiliyorlar.

Farklı cihazları eşleştirme: Bluetooth’u daha önce pek kullanmadıysanız çekinmeyin, bu işlevleri kullanabilmek için yapmanız gereken “eşleştirme”, çok kolay bir iş. Öncelikle iki cihazda da Bluetooth bağlantısının etkinleştirin. Ardından en az bir cihazın “görünür” olarak ayarlandığından emin olun. Android’de Bluetooth’u açtığınızda varsayılan olarak diğer cihazlar tarafından görünmezsiniz. Şimdi diğer cihazda görünür yaptığınız cihazı bulun ve ona dokunun. Cihaza göre, cihazlarda bir PIN kodu girmeniz gerekebilir. Bu işlemi de yaptıktan sonra Bluetooth üzerinden istediğiniz işlevi kullanabilirsiniz.

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER