Üye Kayıt Üye Giriş

Facebook'un Mobil Verileri Açıklandı


Facebook'un Mobil Verileri Açıklandı


Cep telefonundan Facebook'u kaç kişi kullanıyor? Ünlü siteyi en çok kullanan ülke hangisi? Türkiye'de sosyal ağ kullanımı ne durumda? Tüm bu soruların cevapları haberimizde.


Sosyal ağ kavramının temsilcisi haline gelen Facebook'a dair yeni haberler gelmeye devam ediliyor. Yaklaşık 901 milyon üyesi ile oldukça geniş bir kullanıcı ağını bünyesinde barındıran servis, kişilere daha iyi hizmet verebilmek için birtakım yenilikler yapıyor.
 


Tasarım ve fonksiyon güncellemelerinin yanı sıra daha fazla kişiye ulaşmak adına bilgisayar harici diğer platformlarda da yayılmak isteyen M.Zuckerberg, bunun için en etkili alan olarak şüphesiz mobil cihazları görüyor. Özellikle akıllı telefonlar üzerine yoğunlaşan yetkililer çıkarttıkları uygulamalarla konu üzerinde dikkatle çalışıyorlar.

İnternet geleceğinin mobile kaydığını gören birçok site gibi Facebook da cep telefonu kullanıcılarını fazlasıyla önemsiyor. Yapılan bu son araştırma ise sosyal ağın titizlikle yaklaştığı konu hakkında birtakım verileri gözler önüne seriyor.

Socialbakers tarafından hazırlanan rapora göre Facebook'a mobil cihazlardan girenlerin sayısı yaklaşık 488 milyon kişi civarında. Bu demek oluyor ki tüm üylerin %54'ü cep telefonu ile siteye giriş yapıyor.
 


İşletim sistemleri konusunda liderliği %19'arlık oranlarla iPhone (iOS) ve Android çekiyor. BlackBerry ise %8 kullanım miktarına sahipken geriye kalan tüm diğer platformların toplam payı ise %32.

Son dönemdeki Instagram, Glancee ve Gowalla satın almaları ile dikkatleri üzerine çeken şirketin mobil ülkeler sıralamasında lider ABD (105,901,900) olurken onu bir adım geriden Endonezya (28,847,140) ve Birleşik Krallık (20,561,280) takip ediyor. Türkiye'deki mobil Facebook kullanıcılarının sayısı ise 11 milyon 973 bin kişi. Böylece ülkemiz mobilden sosyal ağ kullanımında dünya genelinde 9. sırada.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER