Üye Kayıt Üye Giriş

Bu Yazının Üstünden 9 Yıl Geçti


Bu Yazının Üstünden 9 Yıl Geçti


Dünyanın en çok kullanılan içerik yönetim sistemi Wordpress, artık 9 yaşında. İlk sürümün duyurulduğu mesajı okuyunca bakalım neler hissedeceksiniz?
28/05/2012 00:03

O varken, bir web sitesi sahip olmak için teknik bilginizin üst düzey olmasına hiç gerek yok. Hatta alan adı, hosting vs. bunlara para ayıramam diyorsanız, bu soruna da bir çözümü var. WordPress'ten bahsediyoruz.

27 Mayıs'ta 9. yaşını kutlayan içerik yönetim sistemi, tüm dünyada en çok kullanılan yapı olarak internette içerik üretilmesi konusunda belki de en önemli girişimlerden biri.

2003'te yazılan bu mesajla adını duyuran WordPress ile rakipleri olan Blogger, Joomla, Drupal ve Vbulletin gibi platformlarla epey fark var.

Sayılarla WordPress'in gücü

Tüm dünya genelinde %15'lik pazar payına sahip olan yapının Mart 2012'de açıklanan verilere göre 72.4 milyon kullanıcısı var.

Bu kişilerin yarısı kendi alan adında yayın yaparken, diğer yarısı da Wordpress.com alan adı altında içerik üretmeye devam ediyor.

Her gün Wordpress.com alan adı altındaki bloglarda 500 bin yeni gönderi yayınlanıyor.

İlk sürümden bu yana 98 yeni güncelleme ile sürüm yükselten WordPress, Blog dünyasının %48'ini elinde bulunduruyor. 19 binden fazla eklentisi bulunan içerik yönetim sistemi, arama motorlarının da en çok sevdiği yapı olma unvanını taşıyor.

İyi ki doğdun WordPress

Bu vesileyle, internette kaliteli içerik üretmek için elini taşın altına koyan ShiftDelete.Net ekibi olarak WordPress'e mutu yıllar diliyoruz.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER