Üye Kayıt Üye Giriş

Halka Açılmak Zuckerberg'e Yaramadı


Halka Açılmak Zuckerberg'e Yaramadı


Dünyanın en zenginleri arasında olan Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg, açılım kurbanı oldu. Hisselerin düşmesi ile Zuckerberg epey para kaybetti.


Geçtiğimiz haftalarda evlenen ve aynı günde sahibi olduğu Facebook'un halka açılması, Zuckerberg'in bütçesine hiç mi hiç yaramadı.

Henüz 28 yaşında olan Zuckerberg'in serveti, Facebook'un borsada işlem gören hisselerinin yüzde 9.8 oranında değer kaybetmesinin ardından Bloomberg'in en zengin 40 iş adamlarını sıraladığı Milyarder Listesi'nde yer alma hakkını kaybetti.
 


Uzun zamandır beklenen Facebook'un halka arzı, Facebook için hüsrana dönüşüyor gibi. Firmanın hisselerindeki değer kaybı yüzde 24 seviyesine çıktı. Analistlere göre bu değerler daha da yükselebilir. Facebook'un hisseleri ile ilgili BMO Harris Private Bank'ın başyatırım uzmanı Jack Ablin'e göre," Görünen o ki çok fazla hisse işlem gördü. Bu da hisselerde agresif bir hareket yarattı ama sonrasında hisseleri satın almak için sıraya girenlerin, aldıkları hisseleri ellerinde tutmak istemedikleri ortaya çıktı" dedi.

Zuckerberg şu anda Bloomberg'in günlük verilere göre dünyanın en zengin iş adamlarını sıraladığı Milyarderler Endeksi'nde, 15.5 milyar dolarla 40'ıncı sırada bulunan Luis Carlos Sarmiento'nun arkasında yer alıyor. Bakalım Facebook'un hisse düşüşleri devam edecek mi?

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x