Üye Kayıt Üye Giriş

Popüler Oyunları Bilgisayarınıza Kurmadan Oynayın


Popüler Oyunları Bilgisayarınıza Kurmadan Oynayın


Gün geçtikçe gelişen yeni oyunlar piyasaya çıkıyor ve bilgisayarınız eskimeye başlıyor. Ancak bulut sistemi sayesinde oyunları kurmadan internet üzerinden oynayabilirsiniz.


İnternetin yüzyılın icadı olduğu her zaman konuşulur. İnternet bağlantısının kalitesi artmaya başladıkça hizmetlerde de artış olmaya başladı. İnternet bağlantınız sayesinde artık popüler oyunları bilgisayarınıza kurmadan, hem de bilgisayarınızın sistem özellikleri farketmeden oynayabilirsiniz. Bulut sistemi sayesinde internet üzerinden yüklemeden oyun oynamak mümkün.

Bulut üzerinden oyun oynamak

Bugüne kadar bulut sistemi genelde belge yedekleme, internet üzerindeki depolama alanı, müzikleri eşleştirme gibi sistemlerle gündeme geldi. Ancak bulut kavramının yapabilecekleri oldukça geniş. Oyun oynamak da bunlardan biri. Amerika'da OnLive adıyla böyle bir bulut oyun sistemi bulunuyor. Yeni yeni büyüyen Gaikai ise alternatif bir platform oluşturuyor.
 


Şimdilik sadece oyunların demosunu oynamaya imkan tanıyan Gaikai sisteminin önü oldukça açık. Sistemin işleyişini kısaca anlatalım. Popüler oyunlar Gaikai'nin kendi sunucularına kuruluyor ve güçlü internet bağlantıları sayesinde internete sunuluyor. Kullanıcılar da internet bağlantılarının kalitesiyle doğru orantılı olarak Gaikai sunucuları üzerinden oyunları oynuyorlar. Sadece kısa süreli bir Java yüklemesinin ardından koca oyunlar hiçbir şey yapmanıza gerek kalmadan bilgisayarınızda açılıyor.

Listesinde büyük oyunlar var

Gaikai ile oyunların demolarını bilgisayarınıza kurmadan ücretsiz olarak denemeye başlayabilirsiniz. Örneğin bir oyun alacaksınız ancak demosunu internetten indirip kurmak istemiyorsunuz. Hemen Gaikai.com adresine giriyorsunuz ve oyunu oynamaya başlıyorsunuz. Oyunlar arasında Need for Speed The Run, Crysis 2, Mass Effect 3, The Witcher 2, Alan Wake gibi büyük yapımlar bulunuyor.

İlerde bu tarz bulut sistemi geliştikçe televizyonlardan da rahatça oyun oynama imkanı doğacak. Akıllı televizyonlar bünyesinde bulut sistemi sayesinde yüzler oyunu oynatır halde gelecekler.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x