Üye Kayıt Üye Giriş

Tumblr'ın Resmi iOS Yazılımı Çıkıyor


Tumblr'ın Resmi iOS Yazılımı Çıkıyor


Ücretsiz blog hizmeti veren Tumblr'ın resmi iOS yazılımı nihayet çıkıyor. Sitenin CEO'su David Karp yaptığı konuşmada uygulamanın çıkış tarihini bizzat açıkladı.


Blog platformları arasında farklı bir yere sahip olan ve ülkemizde de ciddi oranda kullanıcı grubunu barındıran Tumblr güncellemelerine devam ediyor. Bir süre önce Facebook eklentisini elden geçiren site, gönderileri daha düzenli ve sade bir yapıyla sosyal ağda listelemeye başladı.
 


Toplamda 20 milyar iletiyi geride bırakarak önemli bir dönemeci aşan Tumblr, Mayıs ayından itibaren siteye reklam alacağını açıklamasıyla tepkilerin merkezi haline gelmişti. Özellikle reklama karşıt duruşuyla bilinen kurucu D.Karp'ın -adeta geri adım atarak- reklam konusuna sıcak baktığını söylemesi üyeler arasında dalga konusu oldu.

Uzun süren sessizliğin ardından tekrar kameraların karşısına geçen David Karp, katıldığı F.ounders konferansında kimi yeniliklerin müjdesini verdi. Buna göre Tumblr'ın sıfırdan yaratılan resmi iOS yazılımının muhtemelen gelecek hafta çıkacağını söyleyen CEO, arayüz ve kullanım hakkında bilgi vermekten kaçındı.

İlk etapta mobil versiyonda reklam olmayacağını bildiren ünlü isim, diğer taraftan Tumblr'ın gelecek planları hakkında birtakım ipuçları verdi. Siteyi ileride halka arz etme gibi bir fikrinin olduğunu söyleyen Karp konu üzerinde düşündüğünü açıkladı.
 

 


Şimdilik bir plandan ibaret olan halka arz aslında büyük şirketlerin dikkat etmesi gereken konuların başında geliyor. Zira son örnek olarak Facebook'un borsaya girişini gösterebileceğimiz olayda sosyal ağın değeri hayli düşmüştü. Uzun süren çalışmaların ardından belirli seviyelere taşınan firmalar halka arz edildikten sonra adeta deprem etkisi yaşıyor.

Gelirlerin ve en önemlisi toplam marka değerinin düştüğü borsada yaşanan bu ciddi dalgalanmalar büyük ve kalıcı hasarlara sebep olabiliyor.

Tumblr hakkındaki ortak beklenti, böylesi başarılı bir platformun daha da güçlendikten sonra oldukça kritik ve önemli adımlarla halka arzının gerçekleştirilmesi.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x