Üye Kayıt Üye Giriş

Google Hangouts Şimdi Gmail'de


Google Hangouts Şimdi Gmail'de


Google'ın sosyal ağ Google Plus ile kullanıma sunduğu görüntülü chat servisi Hangouts, Gmail'e entegre edildi. Detaylar ve kullanım şekli haberimizde.


Sosyal ağların son üyesi olan Google Plus ekibi siteyi istenilen seviyeye ulaştırma adına var gücüyle çalışmaya devam ediyor. Çıktığı ilk günden itibaren bir türlü dilediği ivmeyi yakalayamayan servis her ne kadar başlarda Facebook katili olarak anılsa da kullanıcı verileri durumun pek parlak olmadığını ortaya koyuyor.

Son olarak 250 milyon kullanıcı barajını aşan sosyal ağ dikkat çekip daha fazla kişiye hitap edebilmek amacıyla üyelik yaş sınırını düşürme, ünlü isimleri sisteme dahil etme, olimpiyatlar için özel sayfa açma gibi birtakım hamleler yaptı. Fakat tüm bunlara rağmen yine beklentilerin altında kalan yetkililer çözüm için farklı arayışlara girdiler.


 

 

 


Bu kapsamda -Google+ ile gelen belki de en popüler fonksiyonlardan- video chat sistemi Google Hangouts'u e-posta servisi Gmail'e entegre eden ekip, görüntülü aramanın kullanım alanlarını arttırmaya başladı. Gelişmiş altyapı sayesinde yüksek kalitede kesintisiz iletişimi hedefleyen firma bugünden itibaren ilgili yeniliği devreye aldı.

E-posta arayüzünde kullanıcı isimlerinin yanına yerleşen kamera simgesi ile aktifleşen chat'te 9 kişi aynı anda konuşup tek pencerede video izleme gibi ortak etkinlikler yapabiliyor. Genel olarak Hangouts'un tüm özellikleri aktarılırken eski versiyona göre daha estetik olan yapı sayesinde mail'lerin kontrolü de sağlanıyor.

Elindeki servisleri yavaş yavaş Google+'a bağlamaya başlayan arama motoru birçok hizmeti aynı çatı altında toplamayı hedefliyor. Böylelikle tek noktadan yayın yapmanın peşinde olan Google, sahip olduğu sosyal ağın kullanıcı yelpazesini arttırmayı diliyor. Fakat şimdiye kadar istediği sonuçları bir türlü alamayan firma konuya titizlikle yaklaşarak doğru adımlar atmak istiyor.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER