Üye Kayıt Üye Giriş

Twitter'ı En Çok Kullanan Ülkeler Belli Oldu


Twitter'ı En Çok Kullanan Ülkeler Belli Oldu


Twitter üzerinde ülke bazlı yapılan bu araştırma sonuçları mikro blog'un dünya genelindeki kullanım oranlarını gözler önüne seriyor. Peki Türkiye sosyal ağın dünya sıralamasında kaçıncı oldu?

Sosyal ağ oluşumunun en önemli üyelerinden birisi de şüphesiz Twitter. 140 karakterlik sınır ile kişilerin istedikleri konularda içerik girmelerini sağlayan servis alışılmışın dışında bir deneyim sunuyor.

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de oldukça aktif olarak kullanılan platform özellikle gündem konularının tartışma merkezi haline geldi. Yaşanan her türlü gelişmenin çok kısa sürede "Trend Topic" listesine girdiği site, gerek sunduğu dil desteği gerek ülke bazlı özellikler yüzünden tercih sebebi oluyor.
 


Konuya ilişkin Semiocast'in 517 milyon hesap üzerinde yaptığı araştırmaya göre ülkelerin Twitter'daki aktiflik sırası gözler önüne seriliyor. Buna göre dünyada en çok tweet'leyen topluluk 141 milyonu aşkın kullanıcısı ile Amerika. Hemen arkasında ise -%23 büyüme yaşayan- 41 milyon üye sayısıyla Brezilya yer alıyor. Türkiye ise mikro blog kullanımında 11. sırada yer alıyor.

Ek olarak lisan araştırması da yapan şirket Twitter'ın en popüler dillerini açıkladı. Yayınlanan raporun ilk sırasında İngilizce bulunurken onu bir basamak geriden Japonca takip ediyor. Yakın dönemde yaşanan "Arap Baharı" ile Arapça ise üst sıralara tırmanmaya başladı.
 


En çok tweet gönderilen şehir listesinde Endonezya'nın başkenti Cakarta tahtın sahibi. Ülkemizden listeye girmeyi başaran İstanbul ise sosyal ağda en fazla içerik üreten 12. şehir konumunda.

Yaptığı yenilikler ile ileri seviye deneyim sunmayı amaçlayan Twitter yönetimi diğer taraftan sürdürdüğü yayılma politikası sayesinde daha fazla coğrafyada adını duyurmak istiyor. Bunun için altyapı ve tasarım çalışmalarına titizlikle yaklaşan yöneticiler sanal dünyadaki güçlerini arttırma adına sıkı bir tempo içerisindeler.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x