Üye Kayıt Üye Giriş

Facebook ve Yahoo anlaştı


Facebook ve Yahoo anlaştı


Patent davaları yüzünden kanlı bıçaklı olan Yahoo ve Facebook uzlaştı. Yeni anlaşma ile patent davasında haklı olduğunu gösteren Yahoo, Facebook ile daha fazla entegre de olacak.


Bir dönemin en ünlü portallarından olan Yahoo, son yılların yükselen sosyal ağı Facebook reklam anlaşmasına imza attı. Buna gre her iki taraf da ortak reklam çalışmaları yapacak. Ayrıca daha önce dava konusu olan bazı patentleri de paylaşacaklar. Bunlara ek olarak Facebook kullanıcıların Yahoo ile sosyal entegrasyonu geliştirilecek.

'Yapılan anlaşma ile hem kullanıcılara hem reklam verenlere özel ürünler ve deneyimler sunacağız' diyen Yahoo'nun geçici CEO'su Ross Levinsohn, işbirliği için çok heyecanlı olduklarını belirtti. Facebook'tan Sherly Sandberg ise 'işbirliği ile kullanıcılara daha gelişmiş bir sosyal medya deneyimi sunarken reklamverenler için değer oluşturacağız' dedi

Zaman sınırlaması olmayan anlaşma ile Facebook kullanıcıları Yahoo sitesindeki haberleri arkadaşları ile paylaşabilecekler. Son aylarda bu tip entegrasyonları geliştiren Facebook, farklı firmalarla ortak çalışmalar yapıyor.

Yahoo Nisan ayında dava açmıştı

Daha önce Facebook'a dava açan Yahoo'nun bu anlaşma ile uzlaşmaya gittiği de anlaşılıyor. Bir taşla iki kuş vuran Yahoo, hem davasında haklı olduğunu ispatladı hem Facebook ile reklam ve işbirliği anlaşması yaparak yeni imkanlar sağlamış oluyor.

Facebook karşı dava da açmıştı

Yahoo'nun dava hamlesine karşılık IBM'den patent satın alarak karşı dava da açan Facebook, bu çabasından bir sonuç alamamıştı. Yasal yolların tıkandığı gören firma Yahoo ile anlaşmaya varma yolunu seçti.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x