Üye Kayıt Üye Giriş

Son Dakika: Anonymous ÖSYM'yi Çökertti!


Son Dakika: Anonymous ÖSYM'yi Çökertti!


Yaptıkları hack saldırılarıyla dünya çapında üne sahip grup Anonim ÖSYM'nin resmi sitesini birkaç dakika önce devre dışı bıraktı. Peki saldırının ardındaki asıl sebep ne?

Son dönemde yaptıkları hack saldırıları ile gerek devlet kurumları gerek dünya devlerinin korkulu rüyası haline gelen Anonymous bir süredir devam eden sessizliğini bu gece bozdu.

Şubat ayında Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'na (BTK) saldırarak Türkiye gündeminde adını duyurmaya başlayan hacktivist grup, devletlerin uyguladığı sansür gibi birtakım olay ve tutumlar sebebiyle Hindistan ve İngiltere'ye düzenledikleri ziyaretlerle -kendi deyimleriyle- gelişmeler hakkında duyarsız kalmadıklarını gösterdi.
 


Bunlara ek olarak -yine sansür eylemiyle- Dijiturk'ü hack'leyerek birçok profil bilgilerini ele geçiren ekip şimdi de T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'ne (ÖSYM) saldırı düzenledi.

Birkaç gün önce Dışişlerini Bakanlığı'nı hack'leyen ve sanal dünyadan terörist örgütü kapsamına alınan ilk isim olan Türk grup RedHack'e açıkça desteğini dile getiren Anonim, bunun sonucu olarak birinci eylemini bu gece düzenledi.

En büyük güçlerinden olan Ddos yöntemi ile osym.gov.tr'yi hedef alan Anonim Twitter üzerinden #OpSupportRedHack etiketi ile RedHack ile dayanışmalarını birkez daha yineledi. Dakikalar önce başlatılan atak sonrası şu sıralar erişimin olmadığı site halen çevrim dışı.

Saldırı Özellikle Bugün Yapıldı


Anonim'in gecenin bu saatlerinde ses getiren ÖSYM eyleminin tarihi dikkat çekiyor. Zira -genel beklentilere göre- LYS (Lisans Yerleştirme Sınavı) sonuçlarının eli kulağında olduğu saatlerde adaylar adeta geri sayım yaparken site devre dışı bırakıldı.
 


Yapılan açıklama neticesinde son dönemde yaşanan ve halen gündemdeki sıcaklığını koruyan KPSS'deki kopya ve yolsuzluk iddialarını protesto etmek isteyen Anonim, daha önce de yanında olduğunu duyurduğu RedHack'in tutumunu desteklediğini aktif olarak gösterme kararı aldı. Halen devre dışı olan ÖSYM ise şimdilik sessizliğini korurken LYS sonuçlarının bir gecikmeye uğrayıp uğramayacağı ise bilinmiyor.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER