Üye Kayıt Üye Giriş

Microsoft'tan Şok Zarar Açıklaması


Microsoft'tan Şok Zarar Açıklaması


Teknoloji dünyasının en büyük firmalarından biri olan Microsoft, son çeyrek raporlarını açıkladı ve 26 yıldır ilk kez bir çeyreği şok miktarda zararla kapattığı ortaya çıktı.

Microsoft'un sürekli kar etme dönemi sona ermiş gibi görünüyor. Zira firma 30 Haziran'da sona eren 2012 yılının ikinci çeyreğinin finansal raporunu açıkladı ve 492 milyon dolar zarar ettiği ortaya çıktı.
 


Firman bu dönemde 18 milyar dolar gelir elde etse de, yine de şirketin 26 yıl önce halka açılmasından bu yana ilk kez zarar etmesinin önüne geçemedi.

Aslına bakarsanız bu haber firmanın battığını ya da çöküşe geçtiğini düşünmeyi gerektiren bir durum değil. Zira Microsoft'un bu yıl ve 2013 yılı içerisinde Windows 8, Surface ve Windows Phone 8 gibi büyük kozları var.

Haliyle bu ürünlere yaptığı büyük yatırımlar, şirketin bu çeyrekte zarar açıklamasına neden olmuş olabilir. Bu yılın üçüncü ve dördüncü çeyrek raporları açıklandığında Microsoft'un yeniden kar etmeye başladığını görmek şaşırtıcı olmayacaktır.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x