Üye Kayıt Üye Giriş

Instagram'ın Online Versiyonu mu Geliyor?


Instagram'ın Online Versiyonu mu Geliyor?


Son dönemin gözde mobil uygulamalarından olan Instagram hakkında bir kullanıcı tarafından yakalanan bu ekran görüntüsü, servisin internet versiyonunun çıkabileceğini gösteriyor.


iOS platformunu kullanan iPhone ile yolculuğa başlayan mobil yazılım Instagram kısa sürede beklentilerin de üzerinde başarılar elde etti. Geliştirilen hazır filtre ve efektler sayesinde çekilen fotoğrafları daha hoş bir görünüme kavuşturan uygulama kullanıcılar arasında hızla yayıldı.

Fotoğraf işleme konusunda yetenekleriyle göz dolduran hizmet ek olarak kullanıcı platformu ile sunduğu paylaşım ortamıyla önemli bir ağı bünyesinde barındırıyor. iOS'un ardından Android kullanıcılarıyla da tanışan Instagram daha sonra internet devi sosyal ağ Facebook tarafından tam 1 milyar dolara satın alınarak doğru yolda olduğunu kanıtladı.
 


Henüz çok eski olmayan bir servisin kısa süre içerisinde bu derece ciddi oranda gelir elde etmesi sanal dünyada hayranlıkla karşılandı. Özellikle M.Zuckerberg'ün ekibine dahil olduktan sonra çalışmalarına hız veren yazılım kısa süre önce uygulamayı internet ortamına taşımak için ilk adımını "takip et" seçeneği ile atmıştı.

Şimdi ise dolanan bir ekran görüntüsü ile adından bahsettiren servis hakkında önemli iddialar var. Zira web tasarımcısı Cole Reinke'nin tesadüfen denk geldiği olay Instagram'ın internet versiyonunun çıkabileceğine işaret ediyor.

Kullanıcı adına tıklandığında açılan menüde ek olarak "Profili Görüntüle" sekmesiyle karşılaşan Reinke ilgili seçimi yaptığında 404 hatasını aldığını söylüyor. Kanıt olması için ekran görüntüsü alan tasarımcı aslında önemli bir detayı açığa çıkardı.
 


Dünya çapında 50 milyon üye ve 1 milyarı aşan fotoğraf içeriği ile her geçen gün büyümeye devam eden Instagram internete taşınıp taşınmayacağı kesin değil. Ancak bahsettiğimiz bu özellik -takip et fonksiyonunun ardından- online servisin gelebilme ihtimalini güçlendiriyor.

"Profili Görüntüle" mobil yazılımın web versiyonu ile karşımıza çıkacağını akıllara getirirken firma cephesinden konuya dair henüz net bir açıklama gelmedi. Bakalım sosyal ağ Facebook Instagram hakkında kafasında nasıl bir plan belirledi.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x