Üye Kayıt Üye Giriş

Facebook, HTC ile Ortak Telefon Üretecek


Facebook, HTC ile Ortak Telefon Üretecek


Bloomberg'in iddiasına göre Facebook, akıllı telefon devlerinden HTC ile beraber yeni bir akıllı telefon üretimi konusunda çalışmalara başladı.


Android dünyasında kendine has özellikleriyle dikkat çeken HTC, özellikle arayüz konusunda belki de en iyi firma. HTC'nin Sense arayüzü, kendisine akıllı telefon üretmek isteyen Facebook'un da dikkatini çekmiş durumda.

Facebook, Android ya da Tizen tabanlı bir akıllı telefon geliştirmek istiyor. Bu akıllı telefon, Kindle Fire gibi tamamen özelleştirilmiş bir arayüze sahip olacak. Android için geleceğini düşünürsek telefonda Google Play Store yerine, Facebook'un kendi market yazılımı ve Facebook'un geliştirdiği özel yazılımlar yer alacak. İşte bu noktada HTC öne çıkıyor. Facebook'a göre kendi düşündüğü arayüzü tasarlayabilecek firma, HTC.

Facebook ile daha önce ChaCha ve Salsa modelleriyle iş birliğine giden HTC, telefonlardaki Facebook butonu sayesinde, Facebook senkronizasyonlu akıllı telefonları piyasaya sunmuştu. Bu alanda daha önceden iki modelle tecrübeli olan HTC, duyumlara göre yeni arayüz için çalışmalara başlamış durumda.
 


Haberi yapan Bloomberg, dayanak olarak irtibata geçtiği bir HTC sözcüsünü veriyor. Fakat resmen proje açıklanmadığı için, kaynak verilirken isim verilmekten kaçınılıyor.

Üzerinde HTC yazması beklenmeyen telefonun, mavi renkle piyasaya sunulması bekleniyor. 1 Milyar kullanıcı barajına yaklaşan Facebook, kendi telefonunu çıkardığında nasıl bir geri bildirim alır merakla bekliyoruz.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x