Üye Kayıt Üye Giriş

Instagram 80 Milyon Kullanıcıya Ulaştı


Instagram 80 Milyon Kullanıcıya Ulaştı


Facebook'un 1 milyar dolara satın aldığı Instagram, yaklaşık iki senede ulaştığı kullanıcı sayısını açıkladı. İşte istatiskilerle Instagram!


Facebook'un 1 milyar dolara satın aldığı Instagram, 80 milyon kullanıcıya ulaştığını açıkladı. Üzerindeki farklı filtrelerle çektiğimiz fotoğrafları düzenleyebildiğimiz ve daha sonra kendi sunucularına yükleyebildiğimiz Instagram, bir nevi sosyal ağ görevi de görüyor.
 


İlk çıktığından bu yana 4 milyarı aşan sayıda fotoğrafa ev sahipliği yapan Instagram, ilk olarak iOS platformunda hayat buldu. İlk ayında 100 bin kullanıcıya ulaşan uygulama, ikinci ayın sonunda 1 milyon kullanıcıya ulaşmıştı. Instagram'ın bu kadar büyümesini hızlandıran en büyük gelişme ise mobil uygulamanın Android için de çıkması oldu.

Akıllı telefon pazarının yarısından çoğunu elinde tutan Android işletim sistemi için Nisan ayında çıkan uygulamayla beraber, 30 milyon civarında olan kullanıcı sayısını 80 milyon civarına taşıyabildi.

Facebook'un satın almasından sonra pek çok kullanıcı Instagram kullanmayı bıraktığını açıklamıştı. Sosyal ağlar üzerinde bu kararla toplanan insanlar, istatistikleri de etkiledi. Belki şimdi Instagram daha da fazla kullanıcıya ulaşmış olabilirdi.

Facebook henüz Instagram'da aşırı köklü değişimler yapmadı. Bakalım Facebook iyi giden bu platforma çomak mı sokacak yoksa daha da ileri mi taşıyacak zamanla göreceğiz.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER