Üye Kayıt Üye Giriş

Wordpress'e Retina Display Desteği Geldi


Wordpress'e Retina Display Desteği Geldi


Ücretsiz blog hizmeti sunan Wordpress yaptığı açıklama ile yüksek çözünürlüklü görüntü desteği olan "Retina Display"e geçildiğini duyurdu. İste karşınızda yeni yüzüyle Wordpress.


Ücretsiz blog hizmeti veren servislerin en popüler ismi kuşkusuz Wordpress. Sunduğu fonksiyonel özellikler, altyapı desteği ve üstün kişiselleştirme seçenekleri ile bir adım öne çıkmayı başaran platform, günümüzün blog tanımıyla adeta bütünleşmiş durumda.

9 yılı aşkın süredir hizmet veren ve son olarak 3.4.1 sürümü ile karşımıza çıkan WP artık bireysel kullanıcıların yanı sıra marka ve ünlü isimler tarafından da aktif olarak kullanılıyor. Hal böyleyken hamlelerinde daha titiz davranan ekip bu sefer oldukça güzel bir gelişme ile adından bahsettiriyor.
 


Yapılan açıklamaya göre oldukça yüksek çözünürlük anlamına gelen retina display'e geçtiğini duyuran yetkililer Wordpress'in hiç olmadığı kadar daha net ve keskin bir çizgiye sahip olduğunu bildirdiler.

Tam anlamıyla ismini Apple ile duymaya başladığımı RD (retina display) ortalamanın çok üzerinde bir kalitede görüntü imkanı sunuyor. Yeni iPad ile daha fazla hayatımıza giren yenilik sonrası birçok ünlü servis RD desteği için sistemlerinde revizyon çalışmaları yaptı.

Gravatar'ın ardından blog alanından ikinci güncelleme haberi Wordpress'ten geldi. Yayınlanan ekran görüntülerine baktığımızda aradaki fark kolaylıkla farkedilebiliyor. Ek olarak blog içerikleri de RD ile uyumlu hale getirilerek kişilerin yüksek çözünürlükte görseller yüklenmesi sağlanacak.

Böylelikle daha parlak ve detaylı bir arayüze kavuşan Wordpress'teki bu ilerlemenin tema geliştiricilerine de sıçrayarak yeni nesil tasarımların bu çizgide yapılması planlanıyor. Bakalım retina display gözde blog servisine yarayacak mı, bekleyip göreceğiz.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

 

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x