Üye Kayıt Üye Giriş

iOS 6 Beta 4 Çıktı!


iOS 6 Beta 4 Çıktı!


Apple'ın mobil cihazlara yönelik geliştirdiği iOS işletim isteminin yeni sürümü olacak iOS 6'nın 4. betası akşam saatlerinde kullanıma sunuldu. Detaylar haberimizde.


Teknoloji dünyasının gözde isimlerinden Apple mühendisleri çalışmalarına dur durak vermeden devam ediyorlar. Özellikle son dönemde yeni iPhone ile gündemi meşgul eden firma hakkında her geçen gün yeni bilgiler açığa çıkmaya devam ediyor.

Son olarak iPhone 5'in daha ince ve uzun olacağına dair görüntüler sanal dünyada dolaşırken, bir süre önce uygulama mağazalarında yaşanan hack olayı ile şirket sıkıntılı bir sürece girmişti.
 


Diğer taraftan yazılım alanında da güncellemelerini sürdüren yetkililer iOS'un yeni sürümü olacak iOS 6 üzerinde yoğun olarak çalışıyorlar. Beta 2'den sonra beta 3'ü de duyuran ekip şimdi de iOS 6 Beta 4'ün indirmeye sunulduğunu açıkladı.

Gönderdiği e-posta ile 282 Mb'lık güncellemenin müjdesini veren Apple, geliştiricilerin -üzerinde çalıştıkları yazılımlarda kullanmak üzere- harita, Facebook entegrasyonu, Passbook, hatırlatıcılar, oyun merkezi ve uygulama içi satın almalar hakkında altyapı avantajlarından bir an önce yararlanmaya başlayabileceklerini bildiriyor.
 


Özellikle 3. beta ile birtakım önemli değişikliklerin yaşandığı iOS 6'ya daha fazla 3 boyutlu harita desteği, trafik ve yol bilgileri gibi kimi kritik yenilikler gelmişti. Diğer taraftan MobileMe servisini kapatarak tüm kullanıcılarını yeni bulut sistemi olan iCloud'a yönlendiren teknoloji devi böylelikle sıkı bir revizyon sürecinin yaşanacağının ilk sinyallerini vermişti.

Beta sürecinin daha ne kadar devam edeceği şimdilik tam olarak bilinmezken Apple'ın iOS 6'nın kararlı sürümünde ne gibi sürprizlere karşımıza çıkacağı ise büyük merak konusu.

Eğer sizin de geliştirici hesabınız varsa hemen -WiFi bağlantısı ile- giriş yaparak ilgili güncellemeyi indirebilirsiniz.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x