Üye Kayıt Üye Giriş

Facebook Kullanmıyorsan Psikopatsın!


Facebook Kullanmıyorsan Psikopatsın!


Yaklaşık 1 milyar üyeye sahip olan sosyal ağ Facebook, insanlığın buluştuğu bir alan olarak görülüyor. Bazıları bu durumu daha da ileri taşıyorlar. Nasıl mı? Cevabı haberimizde.


1 milyar kullanıcıya erişen Facebook, pek çok internet kullanıcısının kullandığı sosyal ağ olarak görülüyor. Sosyal ağın dışında oyun oynanabilen, insanlarla konuşabilen ve daha pek çok şey yapabildiğimiz Facebook, artık sosyal ağın çok daha ötesinde. Kullanımı her geçen gün daha da artan Facebook için bir Alman dergisinde çıkan haber şoke edici.

Der Taggspiegel'de çıkan habere göre bazı psikologlar ve hatta işverenler, Facebook'u kullanmayanlar için "psikopat" tanımını kullanabiliyor. Yani Facebook kullanmak o kadar önemli ve sıradan birşey oldu ki, kullanmayanlara psikopat gözüyle bakılabiliyor.

Forbes.com'da çıkan bir diğer haberde ise özellikle şirketlerin insan kaynakları departmanının eleman alımında adayların Facebook kullanıp kullanmadığına baktığını ve bu sistemin hızla yaygınlaştığını kaydetti.

Facebook'un son dönemde yaptığı gizlilik ihlalleri ve bayağılaşmasından rahatsız olup, Facebook hesabınızı kapatmaya niyetlenirseniz, belki psikopat olarak görülebilirsiniz. Önümüzde ilginç bir dönem bizleri bekliyor.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x