Üye Kayıt Üye Giriş

Google Kişisel Bilgileri Geliştiriciler ile Paylaşıyor


Google Kişisel Bilgileri Geliştiriciler ile Paylaşıyor


Google’ın Play mağazası üzerinde yapılan alışverişlerde kullanıcıların verdiği ve başka bir 3. kişiye verilmemesi gereken bilgileri, geliştiricilere verdiği ortaya çıktı.


İnternet ve teknoloji devlerinden Google her geçen gün farklı bir iddia ile karşı karşıya kalıyor. Bu iddiaların kimi ürünler ve servisler hakkında olurken kimi de ürünlerin ve servislerin güvenliği hakkında oluyor. Google'ın sanal ve Android işletim sistemi için uygulama mağazası olan Play, şirketin güvenliği hakkında yeni bir iddianın ortaya çıkmasına sebep oldu.
 


İddiaya göre Google Play üzerinden yapılan alışverişlerde Google, kullanıcıların kişisel bilgilerini uygulama geliştiricileri ile paylaşıyor. Buraya kadar bir problem yok, Google zaten fatura ve vergi sistemi için kullanıcıların bilgilerinin bir kısmını geliştiriciler ile paylaşıyordu. Ancak iddia açıldığında Google'ın, kullanıcıların paylaşmaması gereken kişisel bilgilerinin tümünü geliştiriciler ile paylaştığı meydana çıktı.

Bu şekilde bir iddianın ortaya atılmasından sonra konunun uzmanları, verileri inceleyerek Google'ın gizlilik sözleşmesinde, kişisel bilgilerin paylaşılabileceği ancak bilgilerin ne kadarının paylaşılabileceği hakkında herhangi bir kısıtlamanın olmadığını ve kötü niyetli geliştiricilerin eline geçmesi halinde olumsuz sonuçların meydana gelebileceğini belirtti. Ayrıca bilir kişiler Google'ın sözleşmede daha net ifadeler kullanmasını ve kısa zamanda bu konu hakkında tedbirler alması gerektiğinin de altını çizdi.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER