Üye Kayıt Üye Giriş

Google'dan Chromebook Pixel


Google'dan Chromebook Pixel


Google retina çözünürlüklü ekrana sahip üst seviye Chromebook modeli Chromebook Pixel'i tanıttı. 1299 Dolar'dan başlayan fiyatlarla satışa sunulan ürünün detayları haberimizde.


Google 2 yıldır "En İyi Bilgisayar" iddiası ile çalışamalarını sürdürdüğü 12.85 inç dokunmatik retina ekrana sahip Chromebook Pixel'i tanıttı.

Daha önceki haberlerimizde de bahsettiğimiz gibi 2013 yılı dokunmatik ekranlı Chromebook'ların yılı olacak.

Google, alışılmış Chromebook modellerinden oldukça farklı ve üst seviye bir model olan Pixel'in 2560x1700 çözünürlüğe sahip retina ekranında inç başına 239 piksel ile bu alanda en yüksek rakama sahip olduğunu iddia ediyor. 13 inç Retina Ekranlı Macbook Pro'da bu rakamın 227 ppi olduğu düşünülürse Google bu konuda haklıymış gibi görünüyor. Ayrıca Pixel'in ekran parlaklığının da 400 nit seviyesinde olduğunu belirtelim.
 


Pixel'in içine baktığımızda ise bizi 1.8 GHz çift çekirdekli Core i5 işlemci, 4GB RAM ve Intel HD Graphics 4000 ekran kartı karşılıyor. Depolama için ise Wi-Fi modelinde 32 GB, LTE modelinde ise 64 GB SSD'ye yer veren Google ayrıca kullanıcılara 3 yıllık olmak üzere 1 TB Google Drive depolama alanını da hediye ediyor.

Gorilla Glass çoklu dokunmatik ekran, arka aydınlatmalı Chrome klavye ve 720p HD kameraya sahip Pixel'de ayrıca Bluetooth 3.0 ve Dual-band Wifi 802.11a/b/g/n 2x2 bağlantılarının yanı sıra SD/MMC kart okuyucu, 2 adet USB 2.0 ve bir de mini görüntü çıkışı yer alıyor.

32 GB'lık Wi-Fi modeli 1299 Dolar'dan satışa sunulan Pixel'in LTE modeli ise Nisan ayından itibaren satışa sunulacak. Ayrıca henüz kesinlik kazanmayan bir dedikoduya göre dokunmatik ekrana sahip Pixel'de önümüzdeki günlerde Android uygulama çalıştırılabileceğini de belirtelim.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x