Üye Kayıt Üye Giriş

Facebook Sonunda Yahoo'yu Geride Bıraktı


Facebook Sonunda Yahoo'yu Geride Bıraktı


comScore adlı araştırma merkezinin yaptığı açıklamaya göre, internetin en çok kullanılan ikinci video izleme sitesi Facebook oldu. Listenin başında ise tahmin ettiğiniz isim yer alıyor.

Facebook artık Yahoo'dan daha çok video izlenen bir platform olmayı başardı. Zira comScore adlı firmanın yaptığı araştırmaya göre, Amerikalı internet kullanıcıları video izlemek için YouTube'un ardından Facebook'u tercih ediyor.
 


Yahoo ise üçüncü sıraya gerilese de, Facebook'un günlük 300.000'e ulaşan video gösterimini ikiye katlamış durumda. YouTube'a baktığımızda günlük 157.000'i aşan ziyaretçi sayısı ve 20.000.000'luk video gösterimiyle zirvedeki yerini koruduğunu görebiliyoruz.

Bu araştırmanın reklam videolarını içermediğini ve 'content videos' yani içerik videoları olarak adlandırılan videoları kapsadığını da belirtelim ve Facebook'un önlenemez yükselişinin bir nevi devam ettiğini söyleyelim.

Bakalım yakın zamanda dünya çapında video izleme rakamlarında da Facebook'u Yahoo'nun önünde görebilecek miyiz? Bunu ancak zaman gösterecek.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x