Üye Kayıt Üye Giriş

iOS İçin Google Now Artık Daha Yetenekli


iOS İçin Google Now Artık Daha Yetenekli


Google Now olarak adlandırılan ve iOS uygulaması olmasına rağmen Apple'ın en önemli silahlarından Siri'den daha iyi iş çıkarabilen sesli komut sistemi güncellendi ve geliştirildi.


Google'ın Voice Search sistemi hatırlarsanız bundan birkaç ay önce duyurulmuş ve iOS kullanıcılarının hava durumu, trafik bilgisi gibi şeyleri öğrenebilmesi ve sesli aramalar yapabilmesine olanak tanımasıyla bir anda Siri'nin rakibi olmuştu.
 


Google bu konuda bir adım daha ileri giderek, gündelik konuşmalara benzer komutların da algılanabilmesini sağlayan yeni güncellemeyi yayımladı.

Fakat burada bir gariplik var. Google, bu uygulamayı App Store'a bundan yaklaşık 1 ya da 1 buçuk hafta önce gönderdiğini açıkladı.

Aradan geçen bu 'sözde onay' süresinin neden bu kadar uzun sürdüğü ise tartışma konusu oldu. Siri'ye bu denli ciddi bir rakip olması beklenen Google Now'dan Apple'ın çekindiğini söyleyebilir miyiz?

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti


 
Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x