Üye Kayıt Üye Giriş

Facebook Mobil Messenger Güncellendi


Facebook Mobil Messenger Güncellendi


Sosyal ağların lider ismi Facebook, iOS uygulamasını yeniledikten 1 gün sonra şimdi de chat yazılımını güncellendi. Buna göre yetenekleri arttırılan servise önemli özellikler dahil edildi.


Artık internet delince akıllara ilk gelen sitelerden olan Facebook, kısa süre önce başlattığı revizyon çalışmalarını hızla devam ettiriyor. Adeta sosyal ağ kavramını hayatımıza sokan platform, son olarak iOS uygulamasını yenilemişti.

Önemli oranlarda iyileştirmelerin yapıldığı yazılımda fark edilir derecede hızlanma ve performans artışı yaşandı. Bu yüzden yavaşlık konusunda uzun süredir eleştirilerin hedefi olan program, böylelikle kullanıcıların beğenisini kazanmayı başardı.

Ayrıca Facebook.com ile -bir başka internet devi Yahoo'yu geride bırakarak- YouTube'dan sonra en çok video izlenen platform olmayı başaran yetkililer, böylece içerisindeki -diğer servislerden entegre edilen- görsel medya arşivinin ne denli geniş olduğunu kanıtladı.

iOS uygulamasındaki ciddi düzenlemelerin ardından bu sefer ise chat yazılımı Facebook Messenger'ı güncelleyen M.Zuckerberg ve ekibi, genel anlamda içerik odaklı anlık iletişim üzerinde durdu. Mobil yazılımına nazaran sadece chat hizmeti veren program bu yüzden daha iyi bir iletişim imkanı sağlıyor. Haliyle daha titiz bir çalışma yürüten mühendisler 1.9 güncellemesiyle kritik değişimlere imza attılar.
 


Buna göre, daha önce internet sitesine de dahil edilen yüz ifadeleri (smiley) artık Messenger üzerinden de kullanılabilir duruma geldi. Ek olarak yeni mesaj geldiğinde verilen uyarı sesi yenilenerek kullanıcıların daha kolay ve anında haberdar olmaları sağlanyor.

Diğer taraftan çevrimiçi (online) kişiler pratik olarak listelenirken herhangi bir arkadaşınızın ismine tıkladığınızda onun zaman tüneline tek seferde erişebiliyorsunuz.

Günümüzün iletişim trendinin "WhatsApp, Facebook Messenger vb." cephesine kaydığını düşünürsek, artık birçok insan kısa mesaj ücreti yerine internet bağlantı paketlerine ücret ödeyerek bu yolla bağlantı kurmayı tercih ediyor. Durumunda farkında olan geliştiriciler ise kişilere daha kapsamlı ve üst seviye bir deneyim sunmak amacıyla güncelleme çalışmalarını sıklaştırmış durumdalar.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti


 
Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x