Üye Kayıt Üye Giriş

Opera'nın Tercihi Google Oldu


Opera'nın Tercihi Google Oldu


Bilgisayar kullanıcıları arasında çok fazla yaygın olmamasına rağmen mobil cihazların lider internet tarayıcısı Opera, Google ile süregelen anlaşmasını 2014 yılına kadar uzattığını duyurdu.


Sanal dünya ile bağlantı kurmamızı sağlayan internet tarayıcıları sektöründe hareketlilik yaşanmaya devam ediyor. Microsoft'un Windows işletim sistemine entegre ettiği Internet Explorer ile uzun bir süre hüküm sürdüğü pazara daha sonra Mozilla Firefox, Opera ve Google Chrome gibi isimler dahil oldu.

Sunulan eklenti desteği, altyapı kapasitesi ve düşük kaynak tüketim oranları ile bir adım öne çıkmayı başaran yazılımların geri plandaki ismi Opera oldu. Gelişen teknoloji ve kullanıcı alışkanlıklarına tam anlamıyla ayak uyduramayarak rakiplerine nazaran çok fazla bir popülerliği olmayan Norveç merkezli uygulama, yapılan pazar araştırmalarında istediği sonuçları alamıyor.
 


StatsCounter'ın Temmuz 2012 raporuna göre Chrome'un %33.81 ve Internet Explorer'ın %32.04'lik oranlarına nazaran %1.72 gibi oldukça düşük bir dilime sahip olan Opera'nın uzmanlık alanı ise mobil. Başta akıllı telefonlar olmak üzere cep telefonlarındaki tarayıcı sektörünü ele geçiren Opera, kısa süre önce gelen güncelleme paketi ile daha kararlı bir sürüm ile karşımıza çıktı.

Şirket bünyesinden yapılan açıklamaya göre, Opera yönetimi gün içerisinde arama motoru Google ile süregelen anlaşmasını yeniledi. Buna göre Opera'nın varsayılan arama motoru olan Google.com ilgili ortaklığı 2014 yılına kadar uzatttı.

Bilgisayar kullanıcıları arasında yeterli popülerliği bulunmadığını zaten kabul eden Opera, bu yüzden başarılı oldukları mobil internet tarayıcı konusu üzerine yoğunlaşıyor. Daha iyi bir hizmet verebilme adına çalışmalarını dur durak bilmeden devam ettiren şirket gelecek dönemde kullanıcı yelpazesini arttırmayı hedefliyor.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti


 
Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER