Üye Kayıt Üye Giriş

Google'dan Doğum Gününüze Özel Yenilik


Google'dan Doğum Gününüze Özel Yenilik


Sanal alemin popüler servislerinden arama motoru Google, radikal bir karar ile anasayfada önemli değişikliğe gitti. Kişilerin doğum günlerine özel bu yenilikle asıl amaç Google+'ın yaygınlaşması.


İnternetin en popüler isimlerinin başında şüphesiz Google yer alıyor. Barındırdığı geniş veritabanı sayesinde bir nevi sanal dünyanın ansiklopedisi olmayı başaran platform, teknoloji sektörünün en büyük markalarından kabul ediliyor.

Gelişen süreç içerisinde farklı alanlarda da hizmet vererek kullanıcı yelpazesini arttırmak isteyen arama motoru, Google Earth, Picasa, Gmail ve Blogger gibi ek servis ve yazılımlarla karşımıza çıktı. Son olarak sosyal ağ sektörüne giriş yapma kararı alan yetkililer hatırlayacağınız gibi Google+'ın duyurusunu yapmıştı.
 


Her ne kadar firma tarafından kabul edilmese de "Facebook Katili" olarak anılan oluşum sektörün yoğun ilgisini çekti. Fakat yakaladığı hızlı çıkışı yine bir o kadar hızlı kaybeden site, kullanıcı verilerinde istemediği düşüşler yaşadı.

250 milyonu aşkın kayıtlı kişinin yer aldığı söylense de tekil ziyaretçi bakımından hedefinin çok gerisinde olan Google Plus ekibi, yapılan güncellemelerle gidişata müdahale etmeye çalışıyor.

Google'ın sosyal ağdan fazlası olarak nitelendirdiği platform bu yüzden yayılma politikasını uygulamaya başladı. Önemli etkinliklerde boy gösteren servis ek olarak kullanıcı odaklı fonksiyonlar kazandı. Esnek üyelik sistemi ile genç internet kullanıcılarına kapılarını ardına kadar açan yetkililer bu sefer oldukça radikal bir değişikliğe imza attı.
 


Buna göre Google.com anasayfasında artık Google+'taki arkadaşlarınızın doğum günü gösterilecek. Yani o gün çerçevelerinizde yer alan herhangi bir kişinin doğum günü ise, yukarıdaki ekran görüntüsündeki gibi sağ üst köşede bildirim şeklinde yayınlanacak.

Google'ın uzun yıllardır anasayfada böylesi köklü değişiklik yapmadığını düşündüğümüzde doğum günü hatırlatmanın oldukça önemli karar olduğunu söyleyebiliriz.

Eğer siz de doğum gününüzün arkadaşlarınıza gösterilmesini istiyorsanız bu adresten düzenleme yapmanız yeterli olacaktır. Bakalım Google+'ın ilgili adımı üyeler üzerinde nasıl etki yaratacak bekleyip göreceğiz.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti


 
Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER